Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Aicina jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā

Easyget.lv, 25.04.2014. 15:31

Līdz 29. aprīlim jaunieši vecumā no 12 līdz 14 gadiem aicināti pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) jauniešu filmu dienas žūrijā, lai 4. maijā kinoteātrī „Kino Citadele” kopā ar vēl 17 Eiropas valstu jaunajiem kinoskatītājiem izraudzītos labāko Eiropas filmu pusaudžiem.
Aicina jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā

Lai piedalītos Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā, līdz 29. aprīlim jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com. Pieteikumā jānorāda pretendenta motivācija, vecums, telefons, e-pasts.

Dalība žūrijā ir iespēja bez maksas noskatīties trīs labākās Eiropas filmas, kas nominētas balvai, un gūt reālu pieredzi kā kino ekspertam. Žūrijas dalībnieki pēc filmu noskatīšanās vērtēs aktierspēli, operatora darbu, mūziku un filmu kopumā, aizpildot žūrijas anketas. Jauniešu žūrija vienlaicīgi darbosies 17 Eiropas valstīs. Balsojuma rezultāti tiks paziņoti tiešsaistē www.europeanfilmawards.eu/yaa plkst. 21.00 pēc Latvijas laika. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks līdzīgi kā Eirovizijā, kad katras valsts žūrijas pārstāvji tiešraidē paziņo savas valsts balsojuma rezultātu. Filma, kas iegūs visvairāk jauno kino skatītāju balsis, tiešraidē saņems galveno balvu.

EKA Jauniešu žūrijas balvai šogad nominētas trīs 2013. gadā uzņemtas filmas no Dānijas, Vācijas un Nīderlandes. Balvai nominēta dāņu režisora Martina Mīhes Renāra filma „Konkurss” (Mgp Missionen), kas stāsta par jauniešu dzīvi, tās izaicinājumiem un iespējām kosmopolītiskajā Dānijas galvaspilsētā, holandiešu režisora Deiva Šrama filma par neiecietību klasesbiedru vidū – „Nožēlot!” (Spijt!) un vācu kino režisores Katjas fon Garneres filma „Austrumvējš” (Ostwind), kuras galvenā varone Mika atklāj savas īpašās spējas sarunāties ar zirgiem. Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, nodrošinot sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Filmu klipus var noskatīties www.draugiem.lv/jauniesufilmudiena

Jauniešu filmu diena Rīgā ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, to īsteno Nacionālais kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kino akadēmiju, nodibinājumu „Rīga 2014”, Gētes Institūtu Rīgā un kinoteātri „Kino Citadele”. Jauniešu filmu diena norisinās filmu nozares pasākumu programmas „Riga Meetings” ietvaros, kas piesaistīs gan skatītājus, gan profesionāļus 2014. gada garumā ar iespaidīgu noslēgumu 13. decembrī, kad Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros tiks pasniegta Eiropas Kinoakadēmijas balva.

Atskats 2013. gada Jauniešu filmu dienas pasākumu: https://www.youtube.com/watch?v=6UtuPjRG6Uo

Vairāk info: jauniesufilmudiena@gmail.com
http://www.draugiem.lv/jauniesufilmudiena

Foto: Kadrs no filmas „Konkurss”. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV