Sestdiena, 06.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Ingrīda, Ardis;

Rīgā notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot 2014

Easyget.lv, 01.05.2014. 18:53

Ikgadējais Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot" šogad veltīts Japānai.
Rīgā notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot 2014

No 12.jūnija līdz 18.jūnijam Rīgā notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls "Laiks dejot 2014". Kā informē "Laiks dejot" sabiedrisko attiecību konsultante Justīne Plūmiņa, šogad, kad festivāls notiks astoto gadu, akcents tiks likts uz Japānas laikmetīgās dejas un mākslas izpausmēm, īpaši - buto , kas kā laikmetīgās dejas forma radusies Jāpānā 20.gadsimta 50.gados.

Festivālā piedalīsies arī dejas mākslinieki no ASV, Portugāles, Rumānijas, kā arī Latvijas. Nemainīga tradīcija būs "Laiks dejot" izglītojošā programma, kas piedāvās festivāla ārzemju viesu un Latvijas profesionāļu meistarklases un seminārus nedēļas garumā.

Šogad festivāla programmā ar izrādēm piedalīsies Ko Murobuši, Hiroaki Umeda, kā arī "Yukio Suzuki Company" no Japānas.

No Latvijas festivālā piedalīsies Olga Žitluhina, Dmitrijs Gaitjukēvičs, Kristīne Vismane, Sintija Siliņa, Simona Orinska, Elena Jacinta, Lilija Lipora, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas studenti un citi mākslinieki.

Vizuālais mākslinieks Soši Matsunobe no Japānas festivāla viesiem piedāvās laikmetīgās mākslas instalāciju laikmetīgās kultūras un mākslas centrā "Noass". Japāņu mākslinieks Rīgā ieradīsies jau 3.maijā un līdz pat festivālam dzīvos šeit, lai iepazītu Rīgu un smeltos impulsu jaunradei.

"Laiks dejot" aizsācies 1998.gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadiem ritot, tas izaudzis līdz festivāla formātam un kopš 2006.gada ir ieguvis starptautisku statusu. Ik gadu jūnijā "Laiks dejot" piedāvā mākslinieciski augstvērtīgas dejas izrādes, performances, meistarklases, diskusijas, seminārus ar ārvalstu un Latvijas dejas mākslinieku piedalīšanos.

Festivālu organizē Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

Foto: Simona Orinska buto dejas izrādē "Ceļu galos plīv acis". Foto (c) Jānis Deinats

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV