Trešdiena, 25.Novembris 2020. » Vārdadienas svin: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne;

ES mājā skatāma Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu darbu izstāde „Erasmus specefekti”

Easyget.lv, 06.05.2014. 12:23

No 6. līdz 22. maijam Eiropas Savienības mājā Rīgā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku un studentu darbu izstāde „Erasmus specefekti”.

Ekspozīcijā aplūkojamas Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova, prorektora prof. Kristapa Zariņa, Vizuālās mākslas nodaļas vadītāja prof. Ivara Heinrihsona un Glezniecības katedras vadītāja asoc. prof. Andra Vītoliņa gleznas, kā arī septiņu jauno talantu – Madaras Auzenbahas, Jolantas Basovas, Madaras Neikenas, Laimdotas Steķes, Sandras Strēles, Zanes Tučas un Sabīnes Verneres – radošais veikums.

Visus izstādes dalībniekus vieno „Erasmus” studiju vai prakses pieredze kādā no Eiropas valstīm – Austrijā, Francijā, Horvātijā, Itālijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Polijā, Somijā, Vācijā un citviet. Gan jaunajiem, gan jau pieredzes bagātajiem māksliniekiem ceļojumi un mērķtiecīga viesošanās ārvalstīs ir bijis instruments jaunatklājumiem un vēl nebijušai pieredzei. Uz katru personību piedzīvotais atstājis nospiedumu – paliekošu „pēcefektu”. Dažiem tie ir konkrēti iespaidi no apmeklētās vietas, citiem – intelektuāla pieredze, kas kļūst par daļu no ceļotāja personības un turpmākā radošā darba. Izstāde ES mājā veidota kā „specefektu” kolekcija – eksponētie mākslas darbi kā uzkrātās pieredzes spilgti zibšņi, kuros izgaismojas iepriekš piedzīvotais. Kā daudzšķautņains kaleidoskops, atspoguļojot mākslinieku Eiropā gūtos iespaidus visā to dažādībā.

Latvijas Mākslas akadēmija mūžizglītības programmā „Erasmus” piedalās jau kopš 1998. gada, laika gaitā izveidojot ciešu sadarbības tīklu ar teju visām vadošajām mākslas un dizaina augstskolām Eiropā. Šobrīd Latvijas Mākslas akadēmiju jaunās „Erasmus+” programmas ietvaros saista sadarbības līgumi ar vairāk nekā 95 partneraugstskolām 27 valstīs. Programma pavērusi Akadēmijas studentiem, pedagogiem un darbiniekiem plašu studiju un prakses iespēju loku, tāpat programma iedvesmojusi virkni izcilu ārvalstu pedagogu un studentu viesoties Latvijā un gūt pieredzi tieši Rīgā.

Izstādes norises vieta: Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvāris 28, Rīga

Darba laiks: Darba dienās 10.00–18.00, sestdienās 10.00–14.00.

Ieeja bezmaksas.

Izstāde rīkota sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Vairāk www.esmaja.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV