Otrdiena, 02.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Lība, Emma;

Izcilais dāņu foto dokumentālists Jans Grarups Rīgā atklās izstādi

Easyget.lv, 07.05.2014. 09:56

7. maijā 16:00 Latvijas Kara muzejā ar autora piedalīšanos tiks atklāta izcilā dāņu foto dokumentālista Jana Grarupa izstāde „Somālija. Karā un badā. Iesprostoti”, kas būs viena no emocionāli spēcīgākajām foto izstādēm, ko redzēsim Rīgas Fotomēneša 2014 ietvaros.
Izcilais dāņu foto dokumentālists Jans Grarups Rīgā atklās izstādi

Dāņu fotogrāfs Jans Grarups (Jan Grarup, 1968), ir pazīstams ar savām reportāžām no karadarbības zonām, no bada, slimību un reliģisku vai nacionālu aizspriedumu nomocītajām Āfrikas valstīm.

Izstādes „Somālija. Karā un badā. Iesprostoti” centrā ir Somālija un tās iedzīvotāji, kurā kara šausmas turpinās jau vairāk, kā 20 gadus. Ilgstošais sausums, kas valsti ir pārņēmis pēdējos gadus, Somālijas iedzīvotāju dzīvi padara vēl neciešamāku. Izstāde stāsta par cilvēkiem, kas ir iesprostoti starp karu, trūkumu un izmisumu. Tomēr pats autors atzīst, ka Somālijas iedzīvotāji ir visbrīnišķīgākie, lieliskākie cilvēki, kādus viņš jebkad ir saticis, un, par spīti visam, viņi nav zaudējuši cerību uz labāku dzīvi.

Jans Grarups ir saņēmis neskaitāmas nozīmīgas balvas fotogrāfijas pasaulē, kā arī viņa darbību ir novērtējušas cilvēktiesību organizācijas. 2013. gadā Pasaules preses fotogrāfijas konkursā (World Press Photo) viņš ieguva 1. vietu kategorijā „Sports, foto stāsti” - stāsts par jaunu sieviešu basketbola komandu Somālijā, kuras dalībnieces ikdienā pakļautas diskriminācijai un vardarbībai no vietējiem radikālā islāma grupējumiem. (Par šo uzvaru saņemto naudas balvu fotogrāfs nolēma nodot sava stāsta varonēm, somāļu basketbolistēm.).

Fotožurnālists Jans Grarups savas karjeras laikā veidojis neskaitāmas reportāžas no Persijas līča kara, Sarajevas aplenkuma un Ruandas genocīda. Grarupa darbi atspoguļo viņa ticību fotožurnālistikai kā liecībai un pārmaiņu instrumentam – viņš cenšas dot balsi cilvēkiem, kuriem tā atņemta.

Izstādi organizē Dānijas Kultūras institūts Rīgā, sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju un Dānijas Karalistes vēstniecības atbalstu. Izstāde notiek Rīgas Fotomēneša 2014 ietvaros, kas ir viens no Riga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014 notikumiem.

Izstāde „Somālija. Karā un badā. Iesprostoti” Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, Rīgā būs apskatāma no 8. maija līdz 8. jūnijam katru dienu (izņemot pirmdienas) no 10:00 – 18:00 bez ieejas maksas.

Foto: Jans Grarups, darbs no sērijas „Somālija. Karā un badā. Iesprostoti”. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV