Otrdiena, 24.Novembris 2020. » Vārdadienas svin: Velta, Velda;

„Pop - Up mākslas galerijā” atklās Ilzes Smildziņas personālizstādi „Par un ap”

Easyget.lv, 07.05.2014. 16:46

No 10. maija līdz 10. jūnijam „Pop - Up mākslas galerijā”, tirdzniecības centra „Galleria Riga” 6. stāvā būs skatāma Ilzes Smildziņas personālizstāde “Par un ap”, kurā būs apkopotas mākslinieces jaunākās gleznas.
„Pop - Up mākslas galerijā” atklās Ilzes Smildziņas personālizstādi „Par un ap”

„Debesis mūs lutina ar fantastiskiem mānīgiem skatiem. Man ir būtiski iemūžināt šos mirkļus, pieberot klāt kādu daļu fikcijas, dažkārt arī ko notikušu un tikai sajūtām tveramo”.

Citējot franču filozofu Morisu Merlo-Pontī, „(..) glezniecība sajauc visas mūsu kategorijas: būtību un eksistenci, iztēlojamo un reālo”. Ilzes Smildziņas jaunākajos glezniecības darbos, kas būs skatāmi personālizstādē „Par un ap” notverta mākslinieces brīvība un ilūzijas par īstenību. Visspilgtāk tā atklājas tieši augstu pāri mūsu galvām – debesīs, kur sastopams ne vien bezgalīgs plašums, bet arī tajā mītošie, debesīm piesaistītie – putni, cilvēki, pilsētas fragmenti, notikumi.

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā Kristapa Zariņa, Jura Jurjāna, Normunda Brasliņa figurālajā meistardarbnīcā. Šobrīd māksliniece turpina studijas Mākslas akadēmijā, papildinot zināšanas grafikas apakšnozarē. Ilze Smildziņa veidojusi gan vairākas personālizstādes Latvijā, kā arī piedalījusies vairākās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos. 2011. gadā māksliniece piedalījās Londonas prestižās „Saatchi” virtuālās galerijas rīkotā konkursā, kurā ar savu darbu iekļuva astoņu visaugstāk novērtēto darbu skaitā.

Ilzes Smildziņas personālizstāde „Par un ap” būs atvērta katru dienu no plkst. 12:00 līdz 19:00 „Pop - Up mākslas galerijā”, tirdzniecības centra „Galleria Riga” 6. stāvā.

Foto: Ilze Smildziņa „Pie baznīcas.” Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV