Sestdiena, 28.Novembris 2020. » Vārdadienas svin: Rita, Olita, Vita;

Kultūras un mākslas projekts NOASS 16. sezonā piedāvās plašu pasākumu klāstu

Easyget.lv, 09.05.2014. 09:46

„Kultūras un mākslas projekta NOASS” jaunā sezona oficiāli tiks atvērta 17. maijā Muzeju nakts laikā ar Kaspara Teodora Bramberga personālizstādes „Dynamis”, kā arī Latvijas Naivās mākslas muzeja jaunās sezonas atklāšanas svinībām.

Kaspars Teodors Brambergs, kurš ir “Dienas gada balva kultūrā 2010” laureāts un “Purvīša balvas 2009 -2010” nominants, jaunajā izstādē „Dynamis” sola izvairīties no ikdienas ilustrēšanas un pievērsties visu formu neredzamam un brīvi plūstošam spēkam. „Darbos netiek cilāti ne sociāli, nedz kādi citi taustāmās esības aspekti, kurus būtu viegli ilustrēt,” – skaidro Brambergs. “Šoreiz piedāvāju pārvietoties uz teritoriju, kur nāksies sastapties aci pret aci ar mākslas darbu. Tas mani ir vienmēr interesējis visvairāk – ar prātu netveramā cirkulācija, bezvārdu poēzija, ko izstaro mākslas darbs.” Tieši abstraktās, monohromās formas un līnijas ir tā valoda, caur kuru mākslinieks uzsāk dialogu ar savu skatītāju, izvairoties no jebkādas ilustrēšanas un ļaujoties gleznu iekšējam spriegumam, jeb spēkam, ko dēvē par dynamis.

Turpinot iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus un tās viesus ar naivās mākslas vizuālo un tematisko dažādību, no 9. līdz 20.jūnijam Latvijas Naivās Mākslas muzejā tiks atklāta vērienīgā Krievijas un Baltijas reģiona 21.gadsimta naivistu un autsaideru mākslas darbu izstāde „Fest Naïve Rīga”, kas tapusi sadarbībā ar Maskavas Naivās mākslas muzeju. Spilgta un daudzpusīga, naivā māksla apvieno gan senās tradīcijas, gan visradikālākās laikmetīgās tendences, izceļot unikālo dabas doto talantu. Ik gadu arvien vairāk jauno un talantīgo naivistu vārdu izskan starptautisko izstāžu apmeklētāju vidū, attīstot un paplašinot autsaideru mākslas kulturālo ietekmi. Apkopojot labāko, kas noticis Krievijas un Baltijas valstu naivās mākslas jomā 21.gadsimtā, Kultūras un Mākslas projekts „NOASS”, sadarbībā ar Maskavas Naivās mākslas muzeju rīko izstādi „Fest Naïve Rīga” un aicina ikvienu iepazīt šo daudzpusīgo neinstitucionālās mākslas pasauli un, iespējams, arī atklāt sevī vēlmi radīt.

7. augustā AB Dambī norisināsies projekta „Baltijas jūra - peldošie koki” centrālais pasākums. Projekta tapšanā apvienojušās abas šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētas - Ūmeo Zviedrijā un Rīga Latvijā, kā arī Somijas pilsēta Pori. Visas pilsētas saista kas kopīgs – tās atrodas upju, kas ietek Baltijas jūrā (Ūmeo upe Zviedrijā, Kokemāki upe Somijā un Daugava Latvijā), krastos.

Projekta ietvaros augustā zviedru radošā apvienība SIMKA pie trim norises vietām (Ūmeo Mākslas Universitātes laikmetīgās un vizuālās mākslas muzeja, Pori Mākslas muzeja un peldošā mākslas centra “NOASS”) izvietos mākslas instalācijas, kokus iestādot lielos glābšanas riņķos, pēc tam tos ietinot dažādās tekstila kārtās un savienojot uz ūdens, veidojot neliela peldoša meža iespaidu.

Par 16. „Kultūras un Mākslas projekta NOASS” sezonas kulmināciju solās kļūt 14. Starptautiskais Laikmetīgās un videomākslas festivāls “Ūdensgabali”, kas notiks 15. un 16. augustā, vienlaicīgi ar Rīgas pilsētas svētkiem. Šogad, ielūkojoties mākslas, arhitektūras un jauno tehnoloģiju praksēs, kas tiek plaši pielietotas pilsētas vidē, festivāla programmā tiks demonstrētas vairākas pasaulē pazīstamu eksperimentālo kustīgā attēla festivālu izlases, tai skaitā Spānijas visabstraktākā video mākslas festivāla „Punto y Raya”, Austrijas mākslas un tehnoloģiju „Ars Electronica”, Vācijas „Cologne OFF” video mākslas un “Japānas Mediju mākslas festivāla” programmas. Lai iepriecinātu modernās digitālās kultūras un augsto tehnoloģiju cienītājus, šogad festivāls „Ūdensgabali” uzsācis sadarbību ar festivālu „Pause Fest” – mākslinieciski un profesionāli nozīmīgu starptautisko digitālās mākslas un grafiskā dizaina platformu Austrālijā.

Sezonu noslēdzot, peldošais mākslas centrs „NOASS” savās telpās uzņems Austrālijas mākslinieku Ričardu Deniju (Richard Denny) un piedāvās iepazīt viņa naivās noskaņās veidotus, kolorītus un ekspresīvus darbus. Lielbritānijā dzimušais mākslinieks pasaulē ir atpazīstams ar savu kolāžas tehnikas pielietošanu un darbos kombinē eļļas un akrila krāsas, zīmuli, no audekla izgrieztas formas un topogrāfisko karšu fragmentus. Ričarda Denija personālizstādes atklāšana notiks 1. septembrī un tā būs apskatāma līdz mēneša beigām.

Visas sezonas garumā „Kultūras un Mākslas projekta NOASS” telpās norisināsies arī citi mākslas un kultūras pasākumi, tai skaitā kino vakari, plenēri, radošās darbnīcas bērniem un pieaugušiem un mākslinieku rezidences. Līdzās muzejam un ekspozīcijas zālei visas vasaras garumā darbosies kafejnīca un būs ierīkota āra terase. Pasākumu norisei var sekot līdzi „Kultūras un Mākslas projekta NOASS” mājas lapā http://www.noass.lv/, kā arī Facebook un Twitter.

Atrašanās vieta: Peldošais mākslas centrs “NOASS”, AB Dambis 2, Rīga, LV-1048
Darba laiks: 17.maijs – 1.oktobris: Otrdienās – Svētdienās 11:00 – 19:00. Pirmdienās – Slēgts. Muzeja darba laikā darbojas arī kafejnīca
Ieeja bez maksas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV