Trešdiena, 03.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Ineta, Inta, Intra;

Eiropas dienā sākas pirmais drošai un veselīgai darba videi veltītais Eiropas mēroga foto konkurss

Dita Blaua, 11.05.2009. 17:48

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (EU-OSHA) izsludinājusi pieteikšanos foto konkursam, kura temats ir drošas un veselībai nekaitīgas darba vietas. Gan profesionālie fotogrāfi, gan amatieri tiek aicināti piedalīties konkursā, iesniedzot savas fotogrāfijas līdz 2009. gada 15. augustam. Starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs profesionāli fotogrāfi, izvēlēsies labākos no iesniegtajiem un īpašā konkursa mājas lapā izvietotajiem darbiem. Kopējais balvu fonds ir € 7000.

Konkursā „Kāds ir jūsu priekšstats par drošību un veselībai nekaitīgu darbu?” var piedalīties ikviens ES valstu pilsonis. Foto konkurss norisinās EU-OSHA kampaņas „Veselīga darbavieta” ietvaros, un tam ir izveidota īpaša mājas lapa: www.osha-photocompetition.eu.

Ar šo pasākumu EU-OSHA vēlas mudināt konkursa dalībniekus radīt fotogrāfijas, kas radošā un mākslinieciskā veidā atspoguļo jautājumus, kas saistīti ar drošām un veselībai nekaitīgām darba vietām. Dalībnieki var brīvi izvēlēties, kādā veidā atainot drošas un veselībai nekaitīgas darba vietas – attēlotajiem priekšmetiem vai izvēlētajiem fotogrāfiju motīviem nav noteikti ierobežojumi. Iesniegtajos darbos var aplūkot ar darbu saistītas situācijas dažādās ekonomikas nozarēs, piemēram, lauksaimniecībā, izglītībā vai veselības aprūpē. Tāpat var arī pievērst uzmanību kādas konkrētas grupas, piemēram, migrantu vai sieviešu problēmām šajā jomā.

Jukka Takala (Jukka Takala), EU-OSHA direktors, komentējot konkursa izsludināšanu, norāda: „Pēdējos gados darba vietas Eiropā ir skārušas būtiskas izmaiņas. Neraugoties uz to, ka Eiropas Savienībā arvien pieaug informētība par darba drošību un veselību un tiek pieliktas lielas pūles, lai darba apstākļus uzlabotu, mums vēl ir daudz darāmā. Ar šo foto konkursu mēs vēlamies uzzināt, ko mūsdienās eiropiešiem nozīmē droša un veselībai nekaitīga darba vieta, kādu vietu viņi atvēl šim jautājumam savās dzīvēs, un mēs vēlamies, lai mūsu vēstījums sasniegtu lielu skaitu cilvēku novatoriskā un interaktīvā veidā.”

Atlases procedūra un balvas

Ir izvēlēta daudzpusīga un pieredzējusi žūrija, kuras sastāvā ir dažādi Eiropas vadošie fotogrāfijas jomas speciālisti. Žūrijas sastāvā ir tādi izcili fotogrāfi kā Mertce Alarkona (Mertxe Alarcón), Klements Bernads (Clemente Bernad), Migels Anhels Gaueks (Miguel Angel Gaüeca) un Ambruāzs Tezenas (Ambroise Tézenas), kā arī darba drošības un veselības aizsardzības speciālists, kādreizējais Informācijas departamenta direktors Lielbritānijas Veselības un drošības administrācijā Pīters Rimmers (Peter Rimmer).

Žūrijas loceklis, „Leica” Eiropas Izdevēju balvas fotogrāfijā laureāts Ambruāzs Tezenas (Ambroise Tézenas) uzskata: “Šis ir lielisks izaicinājums fotogrāfiem, un man būs interesanti vērot, kādā veidā dalībnieki aplūkos šo tematiku. Mēs vērtēsim gan radošumu un tehnisko kvalitāti, gan arī fotogrāfa spējas atainot konkursa tematiku. Īpaši mēs novērtēsim fotogrāfijas, kurās tiks pievērsta uzmanība drošas un veselībai nekaitīgas darba vietas pozitīvajiem aspektiem.”

Kopumā no iesniegtajiem darbiem tiks noteikti četri uzvarētāji. Pirmās vietas ieguvējs saņems balvu € 3000 vērtībā. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems attiecīgi € 2000 un € 1000. Skatītāju simpātijas jeb fotogrāfijas, par kuru konkursa mājas lapā tiks saņemts visvairāk balsu, autors saņems € 1000.

Uzvarētāju darbus un citas konkursā augsti novērtētas fotogrāfijas varēs aplūkot ceļojošā izstādē, kas būs apskatāma daudzviet Eiropā. Lai uzzinātu vairāk par to, kā pieteikties konkursam „Kāds ir jūsu priekšstats par drošību un veselībai nekaitīgu darbu?”, lūdzam apmeklēt mājas lapu www.osha-photocompetition.eu.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV