Pirmdiena, 15.Augusts 2022. » Vārdadienas svin: Dzelde, Zenta, Zelda;

Plāno regulēt bērnu uzņemšanu Rīgas pašvaldības bērnudārzos

LETA, 19.04.2007. 16:00 | komentāri (2)

Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komiteja šodien atbalstīja jaunu saistošo noteikumu projektu, kas regulēs bērnu reģistrācijas un uzņemšanas noteikumus Rīgas bērnudārzos.
Šādi noteikumi nepieciešami, jo patlaban Rīgas pašvaldības bērnudārzos bērni tiek reģistrēti un uzņemti saskaņā ar Rīgas domes izglītības, jaunatnes lietu un sporta departamenta reglamentu, kas ir iekšējais normatīvais akts, taču nav saistošs iedzīvotājiem un attiecas tikai uz bērnudārzu vadītājiem.

Tā kā pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju lēmumi par bērnu uzņemšanu un reģistrāciju un pārreģistrāciju skar arī iedzīvotāju tiesības un pienākumus, tādēļ nepieciešami šādi noteikumi, kas detalizēti noteiks bērnudārzu vadītāju un iedzīvotāju kompetenci, tiesības, pienākumus.

Administratīvās procedūras, reģistrējot un uzņemot bērnu bērnudārzā, pēc noteikumu stāšanās spēkā paliks nemainīgas.

Noteikumu projektā paredzēts, ka bērnu reģistrācija bērnudārzā notiek visu gadu, vecākiem uzrādot bērna dzimšanas apliecību vai dokumentu, kurā norādīts bērna personas kods un vecāku personu apliecinoši dokumenti. Aizbildnim jāuzrāda Bāriņtiesas lēmuma kopija, kas apliecina aizbildnības nodibināšanas faktu.

Bērni tiks reģistrēti kādā no četru pakāpju rindām uz vietām bērnudārzā. Pirmās pakāpes rindā reģistrēs bērnus, kuru dzīvesvieta deklarēta Rīgā un kuri nav uzņemti nevienā bērnudārzā. Otrās pakāpes rindā tiks reģistrēti bērni, kuru dzīvesvieta deklarēta Rīgā un kuri jau uzņemti kādā bērnudārzā, taču vecāki to vēlas mainīt.

Trešās pakāpes rindā tiks reģistrēti bērni, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Rīgā un kuri nav uzņemti nevienā bērnudārzā, bet ceturtās pakāpes rindā tiks reģistrēti bērni, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Rīgā un kuri jau uzņemti kādā bērnudārzā, taču vecāki to vēlas mainīt.

Vecākiem, kuri kādā no rindām pieteikuši bērnu no dzimšanas brīža līdz piecu gadu vecumam uz nākamajiem gadiem, katru gadu aprīlī jāveic pārreģistrāciju, ierodoties bērnudārzā, pretējā gadījumā bērns zaudēs rindas kārtas numuru.

Bērnudārza vadītājs grupas komplektēs no 1.jūlija līdz 15.augustam. Komplektējot grupas, rindas kārtībā ar vietu nodrošina pirmās pakāpes rindā reģistrētos bērnus. Ja grupā ir brīvas vietas, tad piedāvā vietu 2.pakāpes rindā reģistrētiem bērniem. Trešās un ceturtās pakāpes rindā reģistrētos bērnus ar vietu nodrošina, ja grupas nenokomplektē līdz 15.augustam.

Noteikts, ka bērnudārzu apmeklēt bērni sāk no 1.septembra.

Komplektējot grupas, vadītājs ir tiesīgs ārpus rindas uzņemt iestādes darbinieku bērnus, bērnudārza audzēkņu māsas vai brāļus, kuri reģistrēti ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc dzimšanas, kā arī bērnus, kuriem speciālās pirmsskolas izglītības programmas apguve nomainīta uz vispārējo programmu.
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV