Ceturtdiena, 23.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Mirdza, Žanete, Žanna;

Līgo Jāņi atkal Silmačos

Elīna Neimane, 02.06.2009. 10:41 | komentāri (1)

Līgo vakarā, 23.jūnijā, pulksten 19 visi līgot gribētāji tiek aicināti uz Druvienas pagasta Silmaču estrādi, kur notiks Līgo svētku svinēšana ar atraktīvo teātra spēli „Jautrās dienas Jāņu priekšvakarā” pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „ Skroderdienas Silmačos” motīviem. Ienākumi no biļetēm par teātra izrādi daļēji tiks ziedoti Silmaču muzejam.

Jau par gadskārtu tradīciju kļuvušās izrādes „Skroderdienas Silmačos” motīvus jaunās skaņās izspēlēs Rīgas Vecpilsētas teātris režisores Edītes Neimanes vadībā. Tā būs kā muzikāla spēle, kurā satiekas tautā pazīstamie Blaumaņa lugas varoņi, gatavojoties Antonijas kāzām ar Aleksi Jāņu priekšvakarā. Asprātīgi dialogi, jautra saspēle un pārpratumi, bet visam pāri cilvēku mīlestība un sirsnība.

Pēc muzikālās spēles līgotājiem būs iespēja piedalīties dažādās atrakcijās, piemēram, alus dzeršanas sacensībās, desiņu ēšanas turnīrā un citās izdarībās kā lieliem, tā maziem. Pēc pasākuma zaļumballe, kurā ikviens varēs lustēt un griezt dančus līdz pat rīta gaismai grupas „Pieci vēji” izpildītā latviešu mūzikas zelta fonda ritmos.

„Tā kā esmu sava dzimtā novada patriots, bija skumji redzēt, ka senā Līgo svētku tradīcija – brīvdabas Skroderdienu izrāde Silmaču estrādē kādu laiku bija izzudusi. Tradīcijas ir mūsu kultūras vērtība, kas jākopj un jāgodā, jo īpaši šobrīd. Skroderdienas ir nemainīga vērtība Līgo svētkos un, kur gan citur tām būt, ja ne Silmaču estrādē,” atzīst pasākuma idejas autors un producents Raitis Dziedātājs.

Ieeja pasākumā un biļešu tirdzniecība no pulksten 16. Biļetes cenas pieaugušajiem 4Ls, pensionāriem un bērniem no 7 – 14 gadu vecumam 2Ls. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja brīva. Ienākumi daļēji tiks ziedoti Silmaču muzeja attīstībai. Līgotāju ērtībām tiks piedāvāta arī bezmaksas telšu pilsētiņa.

Laipni aicināti pieteikties visi tirgotāji, kuri vēlas padarīt svētkus vēl gardākus un smaržīgākus. Lūgums pieteikties pa tālruni – 28610555.

Pasākumu sadarbībā ar Druvienas pagasta padomi, Gulbenes novada domi un Silmaču muzeju rīko radošā apvienība jauniešiem „Trepes” Ramonas Liepiņas vadībā. Apvienība kā interešu grupa izveidota 1998. gadā un par galvenajiem darbības virzieniem izvirzījusi kultūru un palīdzību maznodrošinātajiem.

Pasākumu atbalsta Latvijas ražotāji.» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV