Pirmdiena, 02.Augusts 2021. » Vārdadienas svin: Stefans, Normunds;

Šķēle atgriezīsies aktīvajā politikā

LETA, 13.10.2009. 10:23

Tautas partijas (TP) valde pierunājusi savu dibinātāju Andri Šķēli atgriezties aktīvajā politikā. Šķēle kandidēs TP sarakstā 10.Saeimas vēlēšanās un būs TP premjera amata kandidāts.
Šķēle atgriezīsies aktīvajā politikā

TP valde šodien nolēma 21.novembrī sasaukt partijas kongresu. Šķēle šodien devis savu piekrišanu kandidēt uz partijas priekšsēdētāja amatu.

"Šogad ir pagājuši gandrīz septiņi gadi, kopš es atstāju TP priekšsēdētāja amatu. Šis nebija viegls lēmums, bet to pieņēmu, balstoties uz to, ka Latvijai ir vajadzīgi precīzi pieņemti lēmumi un motivēta sabiedrība, kas vēlas strādāt un atdot parādus starptautiskajiem aizdevējiem ātrāk."

Šķēle dzimis 1958.gada 16.janvārī Apē, ir triju bērnu tēvs, viņa dzīvesbiedre kopš 2004.gada augusta ir bijusī Saeimas deputāte Kristiāna Lībane.

Šķēle 1976.gadā ir beidzis Jelgavas 1.vidusskolu, 1981.gadā - Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mehanizācijas fakultāti, ir zinātņu kandidāts.

1995.gada decembrī Saeima apstiprināja Šķēles sastādīto Ministru kabinetu. 1997.gada janvārī Ministru prezidents Šķēle paziņoja par savu demisiju, jo "politiskā elite un Valsts prezidents ir izteikuši nepārprotamas šaubas par valdības veidošanas morālajiem principiem".

1997.gada janvārī Valsts prezidents Guntis Ulmanis aicināja Šķēli vēlreiz veidot Ministru kabinetu, un 1997.gada februārī Saeima izteica uzticību Šķēles sastādītajam Ministru kabinetam.

1997.jūlijā Šķēle Valsts prezidentam iesniedza demisijas rakstu.

1997.gada 18.decembrī ekspremjers Andris Šķēle nāca klajā ar paziņojumu par nepieciešamību izveidot jaunu partiju, kas nodrošinātu rīcībspējīgu valsts varu. TP solīja būt pragmatisks, konservatīvs, nacionāls un tradicionālās vērtībās balstīts politiskais spēks.

1998.gada 20.aprīlī Latvijas sabiedrība tika iepazīstināta ar Tautas partijas manifestu "Mēs mīlam šo valsti", ko bija parakstījuši 206 sabiedrībā pazīstami cilvēki, dažādu profesiju pārstāvji. 1998.gada maijā Tautas partijas dibināšanas kongresā uz četriem gadiem Šķēle tika ievēlēts par TP priekšsēdētāju.

1998.gada oktobrī Šķēle tika ievēlēts 7.Saeimā.

1999.gada jūlijā Saeima izteica uzticību jau trešajai Šķēles veidotajai valdībai, kurā bija Tautas partijas, apvienības "Tēvzemei un Brīvībai" (TB/LNNK) un "Latvijas ceļa" (LC) pārstāvji.

2000.aprīlī Šķēle Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai iesniedza demisijas rakstu, jo Šķēles valdību vairs neatbalstīja TB/LNNK un LC.

Šķēle 2002.gada oktobrī tika ievēlēts 8.Saeimā, bet 2003.gada janvārī nolika savu deputāta mandātu un darbojās privātajā biznesā.

2002.gada novembrī Tautas partijas kongresā Šķēle atteicās atkārtoti kandidēt uz partijas priekšsēdētāja un valdes locekļa amatu.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV