Otrdiena, 20.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Leonīda, Leonīds;

Par brīvprātīgā darba iespējām aicina uzzināt Atvērto durvju dienās

Maija Lazdiņa, 20.04.2011. 12:51

Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 (EBDG 2011) ietvaros no 26. līdz 30. aprīlim visā Latvijā notiks Atvērto durvju dienas. Šajās dienās brīvprātīgajiem un citiem interesentiem būs iespēja uzzināt par brīvprātīgā darba iespējām savā reģionā.

Aicinājumam pievienoties EBDG 2011 aktivitātei un atvērt savas durvis brīvprātīgajiem ir atsaukušās 11 pašvaldības, 23 iestāde un organizācija no visas Latvijas. Visas nedēļas garumā ikvienam būs iespēja pašam iesaistīties brīvprātīgo aktivitātēs, kā arī uzzināt par brīvprātīgā darba iespējām dažādās organizācijās, pašvaldību un valsts iestādēs.

„Mūs iepriecina, ka aicinājumam ir atsaukušās tik daudz iestādes un organizācijas no dažādiem Latvijas reģioniem. Tas nozīmē, ka brīvprātīgo kustība Latvijā kļūst arvien populārāka. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju izmantot šo iespēju, lai uzzinātu par brīvprātīgā darba iespējām savas dzīves vietas vai darba vietas tuvumā. Ikviens no mums var sniegt savu ieguldījumu, vietējās vides un visas sabiedrības kopējā attīstībā un atvērto durvju dienas palīdzēs uzzināt kur un kā to var izdarīt. Brīvprātīgā darba viena no priekšrocībām ir iespēja iesaistīties un aktīvi līdzdarboties ikvienam no mums, neatkarīgi no vecuma, nodarbošanās vai sociālā stāvokļa," sacīja Gunta Kelle, Jaunatnes organizāciju apvienības „IMKA Latvija" prezidente un EBDG 2011 vadības komitejas priekšsēdētāja vietniece.

Atvērto durvju dienu mērķis ir, iesaistot interesentus praktiskajā darbībā un daloties labajos piemēros, pievērst plašākas sabiedrības uzmanību brīvprātīgā darba vērtībām un nozīmei katra indivīda un sabiedrības dzīvē kopumā, kā arī sniegt informāciju par brīvprātīgā darba veikšanas iespējām savā pašvaldībā vai organizācijās.

Noslēdzoties Atvērto durvju nedēļai, 30. aprīlī ikviens aicināts pievienoties Lielās Talkas brīvprātīgo talcinieku pulkiem visā Latvijā!

Lai ikvienam būtu pieejama informācija par Atvērto durvju dienu pasākumiem, ir izveidots vienots kalendārs, kuros datumos un kādās iestādēs varēs uzzināt par brīvprātīgā darba iespējām.

Informācija par Atvērto durvju dienu kalendāru ir pieejama Izglītības un zinātnes ministrijas mājas lapā: http://izm.izm.gov.lv/EBDG/kalendars.html un portālā www.pilseta24.lv.

Sākoties 2011. gadam Latvija kopā ar pārējām 26 Eiropas Savienības dalībvalstīm uzsāka Eiropas Brīvprātīgā darba gadu, kura mērķis ir pievērst uzmanību būtiskai sabiedrības sociālās līdzdalības formai – brīvprātīgajam darbam. Visa gada garumā katru mēnesi ir plānotas dažādas aktivitātes, tai skaitā arī aprīlī.

Papildu informācija

Saskaņā ar 2009.gada 27.novembra Eiropas Savienības Padomes lēmumu 2011.gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu aktīva pilsoniskuma veicināšanai. Eiropas Savienības dalībvalstis ir apņēmušās popularizēt brīvprātīgā darba vērtības un nozīmi sabiedrībā, kas ir unikāls veids iedzīvotāju prasmju un kompetenču pilnveidošanā, sabiedrības saliedēšanā un demokrātijas stiprināšanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir koordinējošā institūcija EBDG 2011 īstenošanai Latvijā. Vairāk par EBDG 2011 un tā aktivitātēm: www.izm.gov.lv/EBDG.html.

Par brīvprātīgā darba aktualitātēm nevalstisko organizāciju mājas lapās: www.brivpratigais.lv, www.esilabs.lv, www.iespejukarte.lv, www.manrup.lv, www.prakse.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV