Pirmdiena, 28.Novembris 2022. » Vārdadienas svin: Rita, Olita, Vita;

Izsludināts Vislatvijas konkurss „Darīsim Latviju skaistāku!"

Jānis Krastiņš, 05.05.2011. 10:35

2011. gads Eiropas Savienībā ir izsludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu, tāpēc Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā atbalsta projektu „Darīsim Latviju skaistāku!". Tas tiks īstenots kā skolēniem paredzēts konkurss un ilgs līdz novembrim.

Projekta mērķis ir informēt un izglītot skolēnus un skolotājus par brīvprātīgo darbu, piedāvājot pilnveidošanas iespējas, kad skolēni var apgūt līderības, komandas darba, organizatoriskās prasmes, kamēr skolotāji pilnveido profesionālās kompetences, palīdzot bērniem un jauniešiem attīstīties, mācīties un kļūt par aktīviem pilsoņiem savā skolā, pilsētā un valstī.

Projekta ietvaros skolēni veidos brīvprātīgo komandas, kas pavasara un vasaras mēnešos īstenos savas vietējās vides (pilsētas, pagasta, ciema, ielas u.c.) pārveidi vai uzlabošanu - rīkos sporta spēles, koncertus vai pat festivālus.

Skolotāji, kuru audzēkņi piesakās šajā konkursā, aicināti palīdzēt konkursa dalībniekiem, stāstot skolēniem par sadarbību ar pašvaldībām, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām, kas būtu gatavas atbalstīt jauniešu iniciatīvu. Materiāli skolotājiem atrodami www.esmaja.lv projekta „Darīsim Latviju skaistāku!" sadaļā.

Projekta noslēgumā jaunieši iesniegs pašu izveidotus 3 līdz 5 minūšu garus multimediālus darbu (video / foto stāstus / TV raidījumus), augšupielādējot tos www.esmaja.lv īpaši izveidotajā sadaļā. Multimediālajam materiālam jāvēsta par brīvprātīgā darba projekta norisi, tā dalībniekiem un vietējās sabiedrības attieksmi. Šim darbam var pievienot arī projekta dienasgrāmatu, kas paskaidro veiktā projekta gaitu.

Savus multimediālos darbus konkursa dalībnieki varēs augšupielādēt no 5. septembra līdz 5. oktobrim. Uzvarētājus izvēlēsies kompetenta žūrija, bet balsošana par skatītāju balvu notiks www.esmaja.lv. Balvu pasniegšana Eiropas Savienības mājā notiks novembrī, un tajā piedalīsies populāri mūziķi, mākslinieki, žūrija un mediju pārstāvji. No labākajiem darbiem tiks veidota arī virtuāla izstāde.

Projekts „Darīsim Latviju skaistāku!" tiek īstenots, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā sadarbojoties arī ar Latvijas Pašvaldību savienību, Valsts Izglītības un satura centru un Britu padomi Latvijā. Projekta aktivitātes organizē EK pārstāvniecības piesaistītais līgumslēdzējs SIA „Festival-In", projekta vadītāja ir Leonards Ķestere.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV