Piektdiena, 03.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Vida, Ida, Aīda;

Zāļu vakars Brīvdabas muzejā

Iveta Ārgale, 24.05.2011. 15:27 | komentāri (1)

23. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks lustīga līgošana. Juglas ezera krastā līgotājiem būs iespēja dziedot, dancojot un rotaļās ejot, sagaidīt Jāņu rītu.
Zāļu vakars Brīvdabas muzejā

Diena pirms Jāņiem ir Zāļu diena, kad saule savu gaismu un siltumu dāvā visdāsnāk. Šajā dienā plūktām zālēm piemīt īpašs spēks – tās nes svētību un auglību, vairo veselību un labklājību.

Zāļu vakarā noausim kājas, dancosim un iesim rotaļās. Ļausimies spirgtajam Jāņu nakts garam, lai arī mūsu balsis iedzied gada īsākās nakts dziesmas. Pīsim vainagus no trejdeviņām Jāņu zālēm, lēksim pāri ugunskuram un čukstēsim ugunij, vējam un rasai savus esmes vārdus... Apgūsim apdziedāšanās prasmes, latviskos deju soļus un pusnaktī ļausimies zīlēšanas maģijai, meklēsim papardes ziedu un ar dziesmām un dančiem sagaidīsim sauli...

Zāļu vakarā mūs priecēs arī lustīga balles mūzika, varēsim baudīt sātīgu maltīti un mieloties ar gardo miestiņu.

Biļetes uz pasākumu „Zāļu vakars Brīvdabas muzejā" var iegādāties „Biļešu servisa" tirdzniecības vietās. Iepriekšpārdošanā tās maksā Ls 4, bet pasākuma dienā – dārgāk. Ir pieejamas arī īpašā piedāvājuma biļetes teltīs pie galdiņiem, kuras iepriekšpārdošanā maksā Ls 12, bet pasākumu dienā – Ls 15. Savukārt pārējiem līgotājiem iesakām ņemt līdzi sedziņas un labu garastāvokli.

Ieeja pasākumā no plkst.19.00, bet Zāļu vakars sāksies plkst. 21.00

Zāļu vakarā ikviens varēs baudīt pasākuma atbalstītāja AS „Aldaris" Tradicionālās kolekcijas alu – Dūmaku, Kviešu un Muižnieku, kuri ir izcili kopā ar vietējiem ēdieniem. Pasākumu sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju organizē SIA „Engage".

www.brivdabasmuzejs.lv

Foto autors Reinis Hofmanis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV