Ceturtdiena, 08.Jūnijs 2023. » Vārdadienas svin: Mundra, Frīda, Frīdis;

Šonedēļ Valmierā norisināsies gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2011"

Elīna Neimane, 25.05.2011. 09:39

Šonedēļ, no 25. līdz 29.maijam Valmierā norisināsies jau 6. Starptautiskais gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2011", kura ietvaros notiks arī Latvijas meistarsacīkstes gaisa balonu sportā.
Šonedēļ Valmierā norisināsies gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2011"

„Festivālā šogad piedalīsies 15 gaisa balonu komandas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Čehijas, savukārt personāls, kas nodrošinās kvalitatīvu festivāla norisi, piesaistīts no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. Šogad festivāla organizēšanā piedalās arī 13 brīvprātīgie jaunieši no astoņām Eiropas valstīm – Portugāles, Spānijas, Itālijas, Polijas, Rumānijas, Austrijas, Lielbritānijas un Turcijas ES programmas „Jaunatne darbībā" ietvaros," informē festivāla direktors Uldis Dūmiņš. „Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, būs iespēja vērot citu formu un krāsu balonus, tostarp arī īpašos sporta balonus, kuri spēj sasniegt ievērojami lielāku ātrumu nekā parastie baloni. Kā ierasts, komandām lidojumu laikā būs jāveic dažādi uzdevumi, kas pārbaudīs ātrumu un precizitāti, piemēram, virtuālu mērķu sasniegšana gaisā, precīzākā mārkera nomešana tiesneša noteiktā mērķī, lidojuma garākās trajektorijas izvēle un citi."

Pirmais lidojums gaisa balonu festivāla ietvaros plānots jau 25.maija vakarā ap plkst. 19.30. Valmieriešus un pilsētas viesus baloni priecēs katru dienu gan rīta, gan vakara lidojumos līdz 29.maijam. Rīta lidojumu sākums plānots ap plkst. 6.00, savukārt vakara lidojumi laika posmā no plkst. 19.30 līdz 21.00. Katrs lidojums būs vidēji vienu stundu garš. Piektdien, 27.maijā, no plkst.21.00 ikviens aicināts uz Dīvaliņa pļavu, kur uzstāsies grupa „Otra puse", savukārt no plkst. 23.00 labvēlīgos laikapstākļos notiks gaisa balonu nakts spīdēšana. Gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2011" ar rīta lidojumu noslēgsies svētdien, 29.maijā. Vairākas aktivitātes festivāla norises dienās sarūpējuši brīvprātīgie jaunieši. Gan lieli, gan mazi valmierieši un pilsētas viesi aicināti apmeklēt informatīvo telti pie Valmieras Kultūras centra, kur iespējams ne tikai uzzināt ko vairāk par festivāla norisi, bet arī piedalīties sportiskās un radošās aktivitātēs.

Jāpiebilst, ka visi gaisa balonu lidojumi notiks tikai labvēlīgos laika apstākļos. Lidojumu precīzu laiku un vietu noteiks sacensību direktors tieši pirms paredzētā lidojuma. Informācija par festivāla norisi un lidojumiem būs pieejama interneta mājas lapā www.naclidot.lv.

Festivālu rīko sporta klubs „99 gaisa baloni". Tā norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, ES programma „Jaunatne darbībā" ar VA Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras starpniecību un tirdzniecības centrs „Valleta".

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV