Ceturtdiena, 28.Oktobris 2021. » Vārdadienas svin: Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana;

11.Saeimas vēlēšanās piedalīsies 13 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti

Kristīne Bērziņa, 18.08.2011. 19:10

Šodien noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 11.Saeimas vēlēšanām. Pēdējā kandidātu sarakstu pieņemšanas dienā sarakstu Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza partija „Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām". Šīs partijas saraksts iesniegts trijos vēlēšanu apgabalos – Rīgā, Kurzemē un Zemgalē, un tajā pieteikti 27 deputātu kandidāti.

Tādējādi 11.Saeimas vēlēšanās šā gada 17.septembrī piedalīsies pavisam 13 partijas un partiju apvienības, kuru kandidātu sarakstos kopā pieteikti 1092 deputātu kandidāti.

No 13 kandidātu sarakstiem deviņus kandidātu sarakstus iesniegušas politiskās partijas, bet četrus kandidātu sarakstus – politisko partiju apvienības.

Salīdzinot ar iepriekšējām, 10.Saeimas vēlēšanām, iesniegto kandidātu sarakstu skaits palicis nemainīgs – 13 saraksti, taču sarakstos pieteikto kandidātu skaits nedaudz samazinājies – 10.Saeimas vēlēšanās piedalījās 1234 deputātu kandidāti. Tādējādi uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām ir 11 kandidāti.

Kopumā Rīgas vēlēšanu apgabalā pieteikti 331 kandidāti, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 259, Latgales vēlēšanu apgabalā – 171, Zemgales vēlēšanu apgabalā - 166, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 165 deputātu kandidāti.

Pārsvarā novērojama tendence, ka kandidāti ir pieteikti tā vēlēšanu apgabala kandidātu sarakstā, kur atrodas arī kandidāta dzīvesvieta. Tā no Rīgas vēlēšanu apgabalā un Latgales vēlēšanu apgabalā pieteiktajiem kandidātiem 78 procenti kandidātu dzīvo attiecīgi Rīgas vai Latgales vēlēšanu apgabalos. Vidzemes vēlēšanu apgabalā dzīvo 75 procenti no kandidātiem, kuri balotējas šajā vēlēšanu apgabalā. Savukārt Kurzemes un Zemgales vēlēšanu apgabalos šis rādītājs ir attiecīgi 72 procenti un 63 procenti.

No visiem 11.Saeimas deputātu kandidātiem 70 procenti kandidātu ir vīrieši, bet 30 procenti kandidātu – sievietes. Lielākajai daļai jeb 84 procentiem deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, 16 procentiem – vidējā izglītība, bet trijiem deputātu kandidātiem -pamata izglītība.

Visvairāk deputātu kandidātu ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem –24,1 procents un vecumā no 51 līdz 60 gadiem –23,7 procenti. Vidējais 11.Saeimas deputātu kandidātu vecums ir 44,7 gadi. Vecākajam vēlēšanām pieteiktajam kandidātam ir 82 gadi, bet jaunākajam kandidātam – 21 gads.

Starp 11.Saeimas deputātu kandidātiem lielākā daļa jeb 72 procenti kandidātu ir latvieši, 11 procenti kandidātu ir krievu tautības, kā arī starp kandidātiem ir armēņi, baltkrievi, ebreji, gruzīni, igauņi, karēļi, libānieši, lietuvieši, lībieši, poļi, tatāri, ukraiņi un vācieši. 12 procenti deputātu kandidātu izvēlējušies iespēju tautību nenorādīt.

Visi 11.Saeimas vēlēšanām iesniegtie un reģistrētie kandidātu saraksti, ziņas par kandidātiem, priekšvēlēšanu programmas un statistika pieejama CVK mājas lapā internetā www.cvk.lv sadaļā „11.Saeimas vēlēšanas/Kandidātu saraksti, programmas".

Rīt, 19.augustā, pulksten 13.30 notiks CVK sēdē, kurā tiks reģistrēti visi šonedēļ iesniegtie deputātu kandidātu saraksti, bet pulksten 15.00 Saeimas nama Sarkanajā zālē notiks 11.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV