Otrdiena, 20.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Leonīda, Leonīds;

CVK izsludinās tautas nobalsošanu par Satversmes grozījumu pieņemšanu

EasyGet.lv, 02.01.2012. 16:05

Rīt, 3.janvārī, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā paredzēts izsludināt tautas nobalsošanu par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu, informē CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tautas nobalsošana šajā jautājumā jāizsludina, jo Saeima 22. decembrī noraidīja vairāk nekā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšanā atbalstītos grozījumus Satversmē, kas paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu.

Lemjot par tautas nobalsošanas dienu, CVK ir jāievēro likums „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu", kas paredz, ka tautas nobalsošana par vēlētāju rosinātu Satversmes grozījumu projektu sarīkojama ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tā noraidīšanas Saeimā. Tautas nobalsošana sarīkojama sestdienā. Lai tautas nobalsošanu varētu nodrošināt arī ārvalstīs, CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars rosinās par tautas nobalsošanas dienu noteikt vēlāko iespējamo datumu – 18.februāri.

Tāpat CVK sēdē paredzēts izskatīt arī citus ar tautas nobalsošanas sarīkošanu saistītus jautājumus – pārskatīt tautas nobalsošanu reglamentējošās instrukcijas, apstiprināt tautas nobalsošanas materiālu paraugus, kā arī lemt par pašvaldību iesūtītajām izmaiņām vēlēšanu iecirkņu sarakstā.

CVK sēdē plānota arī diskusija par Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lūgumu CVK informēt par tiem 11.Saeimas deputātiem, kuri piedalījušies parakstu vākšanā likuma „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV