Otrdiena, 20.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Leonīda, Leonīds;

CVK papildina tautas nobalsošanas jautājumu

EasyGet.lv, 10.01.2012. 21:48

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien vienbalsīgi nolēma papildināt tautas nobalsošanas jautājumu, iekļaujot tajā paskaidrojošo daļu. Tādējādi tautas nobalsošanas jautājums būs „Vai jūs esat par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?". Iespējamie atbilžu varianti būs „Par" un „Pret", informē CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tautas nobalsošanas zīmē tiks iekļauta arī cita informācija – tautas nobalsošanas dienas datums un paskaidrojumi, kā izdarīt atzīmi tautas nobalsošanas zīmē un kādā gadījumā tautas nobalsošanas zīme ir nederīga.

CVK šodien vienojās izgatavot arī divus informatīvos plakātus, ko izvietot vēlēšanu kabīnēs un nodalījumos. Plakātos paredzēts informēt par tautas nobalsošanai nodotajiem Satversmes grozījumiem, kā arī atgādināt par to, kā izdarīt atzīmi tautas nobalsošanas zīmē.

Tāpat tika nolemts sagatavot divus informatīvos klipus televīzijai, kuru mērķis būs iepazīstināt ar tautas nobalsošanas jautājumu un informēt par kārtību, kā pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri nevarēs nokļūt vēlēšanu iecirknī veselības stāvokļa dēļ.

CVK sēdē tika apstiprināti arī vēlēšanu iecirkņi, kuros varēs balsot pa pastu ārvalstīs. Vēlētāji ārvalstīs pieteikumus pasta balsošanai varēs iesniegt 21 Latvijas Republikas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā līdz šā gada 4.februārim.

Tautas nobalsošana par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu notiks šā gada 18.februārī. Tiesības piedalīties tautas nobalsošanā ir visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma.

Tautas nobalsošanā par grozījumiem Satversmē nav līdzdalības sliekšņa, un grozījumi Satversmē stājas spēkā, ja to pieņemšanu atbalsta vismaz puse no visiem balsstiesīgajiem pilsoņiem.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV