Sestdiena, 24.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte;

Apstiprina tautas nobalsošanas par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" rezultātus

EasyGet.lv, 24.02.2012. 09:34

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 23. februārī apstiprināja 18.februārī notikušās tautas nobalsošanas par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu rezultātus. Satversmes grozījumi paredzēja noteikt krievu valodai otras valsts valodas statusu, informē CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Apstiprinātie tautas nobalsošanas rezultāti liecina, ka likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" tautas nobalsošanā nav atbalstīts, jo par tā pieņemšanu nobalsojuši 273347 vēlētāji, kas ir mazāk nekā puse no visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra departamenta sniegto informāciju tautas nobalsošanas dienā, šā gada 18.februārī, valstī bija reģistrēti 1545004 balsstiesīgi pilsoņi. Tādējādi, lai likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" tautas nobalsošanā iegūtu likuma spēku, par tā pieņemšanu bija jānobalso vismaz 772502 vēlētājiem jeb pusei no visiem balsstiesīgajiem pilsoņiem.

Saskaņā ar CVK apkopotajiem tautas nobalsošanas rezultātiem pret Satversmes grozījumu pieņemšanu nobalsoja 821722 vēlētāji, savukārt 3524 balsošanas zīmes tika atzītas par nederīgām, jo tajās vēlētāji bija atzīmējuši vai nu abas atbildes "Par" un "Pret" vai nevienu no atbildēm.

Balsotāju sarakstos bija ierakstīts 1098921 vēlētājs, līdz ar to vēlētāju līdzdalības rādītājs šajā tautas nobalsošanā ir 71,13 procenti no balsstiesīgo pilsoņu skaita.

Pārrunājot tautas nobalsošanas norisi, CVK atzina, ka tautas nobalsošana noritējusi labi, vēlēšanu iecirkņu komisijas Latvijā un ārvalstīs strādājušas godprātīgi, ar lielu atbildības sajūtu un profesionāli. Īpaša pateicība CVK sēdē izskanēja arī tiesībsargājošajām iestādēm, kas palīdzēja nodrošināt kārtību vēlēšanu iecirkņos. Savukārt CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars informēja, ka CVK vārdā ir nosūtījis pateicības vēstuli ārvalstu vēlēšanu iecirkņu komisijām, kurām šī tautas nobalsošana bija īsts izaicinājums, jo nācās apkalpot trīs reizes vairāk balsot gribētāju nekā pēdējās Saeimas vēlēšanās.

Tautas nobalsošanas rezultāti griezumos pa vēlēšanu apgabaliem, republikas pilsētām un novadiem, kā arī vēlēšanu iecirkņiem ir pieejami CVK tautas nobalsošanas interneta vietnē www.tn2012.cvk.lv .

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV