Pirmdiena, 05.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs;

Rīgā Lieldienas svinēs gan garīgās, gan tautiskās noskaņās

EasyGet.lv, 04.04.2012. 10:59

Sākot ar Lielo Piektdienu, 6. aprīli, līdz pat 10. aprīlim Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt dažādus Lieldienu pasākumus - koncertus, meistardarbnīcas, kā arī atraktīvas, radošas aktivitātes bērniem. Lieldienu pasākumi notiks gan garīgās, gan tautiskās noskaņās, un tie risināsies Rīgas parkos, laukumos, baznīcās un kultūras centros, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Rīgā Lieldienas svinēs gan garīgās, gan tautiskās noskaņās

Rīgas baznīcās notiks garīgās mūzikas koncerti. Lielajā Piektdienā, 6. aprīlī, plkst. 13.00 Rīgas Mārtiņa baznīcā, piedaloties Latvijas Universitātes pūtēju orķestrim, klausītājiem tiek piedāvāta „Mūzika Lielajā piektdienā", savukārt plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā „Lielās piektdienas koncertā" varēs dzirdēt Valsts Akadēmiskā kora „Latvija", Rīgas kamerkora „Ave Sol", Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga", kā arī solistu Sonoras Vaices un Ingus Pētersona sniegumu. Lielās Piektdienas vakarā plkst. 21.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā uzstāsies baroka koris „Collegium Choro Musici Riga", baroka orķestris „Collegium Musicum Riga" un solisti Sergejs Jēgers, Maija Tutova, Jānis Ķirsis, kuri izpildīs Johana Sebastiana Baha „Lukas Pasiju". Lieldienu brīvdienās garīgās noskaņās koncerti notiks arī Sv. Pētera baznīcā.

Svētdien, 8. aprīlī, ikviens, jo īpaši ģimenes ar bērniem, gaidītas pasākumā „Lieldienas Mežaparkā", kur kopā ar folkloras kopām varēs iet rotaļās, piedalīties olu kaujās, šūpoties, kā arī apmeklēt lietišķās mākslas darinājumu tirdziņu. Līdzīgas Lieldienu izdarības 8. un 9. aprīlī gaidāmas arī Brīvdabas muzejā, kur tradicionālās tautas paražas varēs iepazīt kopā ar folkloras kopām. Tāpat muzejā varēs iepirkties amatniecības un našķu tirdziņā, iesaistīties spēlēs un rotaļās. Šajās dienās Lieldienām raksturīgā jautrība ar olu ripināšanu, šūpošanos, spēlēm un rotaļām valdīs arī Rīgas kultūras centros, kas piedāvā pasākumus visai ģimenei, ar meistardarbnīcām, koncertuzvedumiem un amatnieku prasmju paraugdemonstrējumiem.

Lai svētku noskaņa ienāktu pilsētā, priecējot iedzīvotājus un pilsētas viesus, tradicionāli Rīgā svētku noformējums būs arī Lieldienu laikā. Pilsētas centrā un apkaimēs būs izvietoti mākslinieces Zanes Šīrones veidotie plakāti vides reklāmas stendos, sabiedriskā transporta pieturvietās, uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī uz ēku fasādēm. Svētku reklāmas plakātu māksliniecisko ideju skiču konkursā mākslinieces Z. Šīrones piedāvātā ideja tika novērtēta kā labākā un ieteikta turpmākai izstrādei un īstenošanai. Lieldienu noformējumam Rīgas pašvaldība šogad atvēlējusi 14 803 latu lielu finansējumu.

Lieldienu pasākumi galvaspilsētā notiek ar Rīgas pašvaldības atbalstu. Pasākumu programma pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv, kā arī uzziņu dienestā „1188".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV