Pirmdiena, 05.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs;

Amatu ielas svētki „ Hanzas savienība – dārgumu glabātuve"

EasyGet.lv, 14.05.2012. 09:50

19. maijā no plkst. 14.00 līdz 18.00 Amatu ielā, Vecrīgā notiks Amatu ielas svētki „Hanzas savienība – dārgumu glabātuve", informē RKTMC „Mazā Ģilde" projektu vadītājs Eduards Gaušis.
Amatu ielas svētki „ Hanzas savienība – dārgumu glabātuve"

Svētku laikā Rīgas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīt dažādus amatniekus un tirgotājus ne tikai no Rīgas, bet arī citām Latvijas Hanzas pilsētām.

Koncertuzvedumā uz skatuves uzstāsies dejas, vokālie, instrumentālie un teātra kolektīvi no Rīgas, Valmieras, Cēsīm, Limbažiem un Staupes.

Svētkos visā Amatu ielas garumā savas amata prasmes un izstrādājumus demonstrēs kalēji, audēji, pinēji, ādenieki, keramiķi, vērpēji, rotkaļi, kokamatnieki un citi meistari.

Būs iespējams vērot, kā notiek kaņepju grūšana piestā un pašiem izmēģināt roku amata prasmēs, kā arī iegādāties amatnieku un ražotāju produkciju, gidu pavadībā doties ekskursijā Mazās Ģildes vēsturiskajās telpās un iepazīt svētkos pārstāvētās pilsētas to tūrisma informācijas stendos.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „ Mazā Ģilde" tradīcija maijā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem dāvināt Amatu ielas svētkus šogad tiek turpināta Hanzas savienības zīmē, jo 19. maijs ir Starptautiskā Hanzas diena, kas tiek aktīvi atzīmēta ne tikai Rīgā ar Amatu ielas svētkiem, bet arī citās Jauno laiku Hanzas savienības pilsētās.

Papildu informāciju par svētku norisi var iegūt, zvanot pa telefonu 67223772 vai sekojot saitei http://ej.uz/Amatu-ielas-svetki

Svētku norisi atbalsta Rīgas dome, Limbažu novada Tūrisma informācijas centrs, Valmieras pilsētas pašvaldība, Pārgaujas novada pašvaldība un Cēsu Tūrisma informācijas centrs, Rīgas 3. mūzikas skola, Latvijas Kultūras Koledža.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV