Piektdiena, 02.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Brīvdabas muzejā notiks tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus

EasyGet.lv, 30.05.2012. 21:14

Jau šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, no plkst. 10.00 līdz 17.00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, informē LEBM Izglītības un informācijas nodaļas pārstāve Kristīne Dzedule.
Brīvdabas muzejā  notiks tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus

42. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus. Līdztekus amatniecības izstrādājumiem Gadatirgū iespējams iegādāties arī vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju – mājas sierus, kūpinājumus, vīnu un citus gardumus.

Gadatirgus savus viesus priecēs arī ar bagātīgu kultūras programmu. Līdztekus tautas deju ansambļu Aspazija, Dardedze, Ačkups, Austris, Latve, Kamolītis, Ežuks, Grieži un Rīgas Danču kluba priekšnesumiem Rietumu estrādē un Lībiešu sētā uz Jāņu tradīciju skolu aicinās folkloras kopas Laiva un Skandenieki. Ar uzvedumu Le Arti per Via Kurzemes zvejniekciema pļaviņā abas Gadatirgus dienas no plkst. 12.30 līdz 16.00 uzstāsies ceļojošais muzejs no Itālijas „Amatnieki ielās", kas iepazīstina ar savām tradīcijām, tautas melodijām un autentiskiem amatnieku darbarīkiem, seno arodu prasmes publikai demonstrējot krāšņā uzvedumā pilsētu centrālajos laukumos un skvēros.

Kurzemes zvejniekciema „Lurķos" aicināsim apmeklēt laikraksta „Ieva" rīkotā konkursa „Zelta rokas" labāko darbu izstādi 6 nominācijās – Latvijas suvenīrs, Rotaļlieta, Dizaina priekšmets dārzam, Mājas tekstils, Mēbele un Interjera aksesuārs. Katrs izstādes apmeklētājs varēs balsot par sev tīkamāko Zelta Roku darbu, tā nosakot galvenās balvas ieguvēju.

Izstāžu zālē ļausim ielūkoties Brīvdabas muzeja tapšanas vēstures līkločos. Izstāde tapusi par gadu Brīvdabas muzeja pirmās ekspozīcijas astoņdesmitgadei.

Pie ezermalas bērnu laukumiņa darbosies loku šaušanas atrakcijas un papīra aušanas darbnīca.

Gadatirgus ir svētki gan tā dalībniekiem, gan apmeklētajiem, kas daudzām ģimenēm izveidojusies par tradīciju vairākās paaudzēs. Tā ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un specialitāšu latviešu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Vienlaikus Gadatirgus ir tautas lietišķās mākslas gada sasniegumu skate un iespēja amatniekiem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus. Savukārt Gadatirgus apmeklētāji var iegādāties augstvērtīgus latviešu tradicionālās amatniecības darinājumus.

Atsaucoties apmeklētāju ierosinājumam, ieejas biļešu cenas Gadatirgū šogad ir samazinātas: 3 LVL pieaugušajiem, 2 LVL pilna laika studentiem, 1 LVL skolēniem un pensionāriem. Ģimenes biļete ( 2 pieaugušie un 2- 4 skolas vecuma bērni vai viena daudzbērnu ģimene) 5 LVL. Bezmaksas ieeja Gadatirgū pirmskolas vecuma bērniem, I grupas invalīdiem.

Jauno vecāku ērtībai, sākot ar Gadatirgus dienām, labierīcībās pie Galvenās ieejas tiks uzstādīts SIA „Troll Smiltene" dāvinātais bērnu pārtinamais galds.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Pie abām muzeja ieejām darbosies maksas stāvvieta. Apmeklētāju ērtībai aicinām izmantot sabiedrisko transportu: Rīgas satiksmes autobusus nr.1, 19, 28. SIA Ekspress Ādaži autobusus nr. 6821 – 6826, mikroautobusu nr.218.

Gadatirgus atbalstītāji: Draugiem.lv, Radio NABA, SIA „L&T" un SIA „Troll Smiltene".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV