Piektdiena, 02.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

„Dzelzs Vilka" Jaunie Jāņi šogad notiks Siguldā

EasyGet.lv, 11.06.2012. 09:45

23. jūnijā Siguldas Svētku laukumā lielus un mazus pulcēs mūsdienīga īsākās nakts daudzināšana „Jaunie Jāņi", aicinot klausīties „Dzelzs Vilka" mūslaiku tautas mūziku, smelties spēkus sentēvu rituālos un no sirds izkustēties Jāņu nakts dančos, informē „Dzelzs Vilka" menedžments.
„Dzelzs Vilka" Jaunie Jāņi šogad notiks Siguldā

Par Līgo svētku iesildīšanu „Jaunajos Jāņos" rūpēsies dīdžejs Uldis Rudaks un jauniešu postfolka grupa „SulA", uz latviskiem rituāliem un Jāņuguns iedegšanu līgotājus aicinās fokloras kopā „Putni", īpašas video projekcijas „Dzelzs vilka" koncertprogrammai veidos mākslinieks Pēteris Brīniņš. Par lustīgu Līgo vakara gaisotni gādās „Cēsu alus" un zāļu tirdziņš, bet kārtīgi Jāņu danči līdz rīta gaismai gaidāmi kopā ar grupu „Bellaccord".

„Dzelzs vilka" ikgadējā mūslaiku tautas dziesmu koncertprogramma "Jaunie Jāņi" jau kļuvusi par tradīciju, kas ik gadus pirmsjāņu un Līgo laikā piedāvā dziļi latvisko Jāņu tradīciju mūsdienīgu skatījumu un izpildījumu, dodot klausītājam jaunu iespaidu un pārdzīvojumu impulsus. Pēc Siguldas novada aicinājuma „Jaunie Jāņi" šogad norisinās Siguldā, „Dzelzs Vilka" mūziķu dzimtajā pilsētā, un Jāņa bērnus pirmoreiz pulcē pašā Līgo vakarā.

„Ar savām Jāņu dziesmām Dzelzs Vilks cenšas piešķilt jaunu uguni lieliskajām dainu četrrindēm, lai tās ar savu burvību un klāt esību uzrunātu prātus, kuri varbūt iepriekš to nav sajutuši. „Kad iesākām veidot Jaunos Jāņus un rakstīt mūziku tautas tekstiem, gribējām reanimēt tās sajūtas, kas bija bērnībā, Jāņu vakarā. Tu jūti vasaras sākuma nakts maģiju, katrā krūmā ir dzīvība! Šajā sajūtā ir kaut kas pirmatnējs - burvība un burvestības, uztraukums un neziņa, sava veida latvietības koncentrāts. Pašlaik no mūsu mazās idejas ir izaudzis vesels notikums, to varētu saukt pat par tradīciju," saka Juris Kaukulis.
Līgo vakarā „Dzelzs Vilks" uzstāsies paplašinātā sastāvā un uz skatuves kāps kā jaunizveidots Jauno Jāņu orķestris. Sastāvam piepulcēsies Valērijs Cīrulis (ģitāra, mandolīna, vokāls) un Ieva Mūrniece (vijole, vokāls, postfolka grupa „Miglas asni"), kā arī jauniešu postfolka grupas „SulA" mūziķi.

Ieeja pasākumā - bez maksas.

„Jauno Jāņu" programma:
No. 17.00 Zāļu vakars Svētku laukumā (pie Panorāmas rata)
20.00 Dj Uldis Rudaks un Līgo vakara ieskaņa
21.00 Postfolka grupa „SulA"
21.30 Spēka rituāli un uguns iedegšana kopā ar folkloras kopu „Putni" un deju kolektīvu „Siguldietis"
22.00 Grupas „Dzelzs Vilks" mūslaiku tautas mūzikas koncertprogramma
24.00 Jāņu nakts danči ar grupu „Bellaccord"

„Jauno Jāņu" informatīvie atbalstītāji: Radio SWH, Tvnet, Draugiem lv, Inbox.lv, KasJauns, Diena.

Vairāk ziņu:
www.sigulda.lv
www.dzelzsvilks.com
http://www.draugiem.lv/dzelzs_vilks/
http://www.facebook.com/events/403914166313612/

Foto: Grupa Dzelzs vilks. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV