Svētdiena, 05.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Selga, Silga, Sinilga, Agate;

Latvijas Izgudrotāju dienu atzīmēs ar Starptautisku izgudrojumu izstādi

EasyGet.lv, 09.08.2012. 09:59

Pirmo reizi Latvijas Izgudrotāju dienas ietvaros tiek organizēta Starptautiska izgudrojumu izstāde, kura notiks no 5. līdz 6.oktobrim Rīgas Tehniskajā universitātē, informē Mareks Justs.

Latvijas Izgudrotāju diena tiek organizēta jau piekto gadu pēc kārtas. Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt izgudrotājdarbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. Šajā gadā tā tiks atzīmēta 6.oktobrī. Latvijas vēsturē šis datums ir ievērojams ar to, ka pirms 76 gadiem izcilais Latvijas izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar VEF par pasaulē pirmā miniatūrā fotoaparāta MINOX komercializāciju.

Kopš 2010. gada Izgudrotāju dienas ietvaros tiek rīkota Latvijas izgudrojumu izstāde, kuras laikā Latvijas izgudrotāji demonstrē savus izgudrojumus (un dizainparaugus) plašai publikai - uzņēmējiem, investoriem, jauniešiem, žurnālistiem, interesentiem utt. Šogad pirmo reizi izstāde būs starptautiska. Izgudrotāju dienas ietvaros notiks arī Jauno izgudrotāju konkurss un Biznesa kontaktu programma.

Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes loceklis Rims Vaitkus uzsver: "Šajā gadā akcentēta tiks izgudrojumu saimnieciskā nozīme. Tādēļ arī tiks veidota speciāla biznesa kontaktu programma izstādes dalībniekiem-izgudrotājiem ar uzņēmējiem un investoriem."

"Īpaši aicinām piedalīties jauniešus vecumā līdz 21 gadam. Jaunieši, piesakot savas idejas, gūs iespēju ne tikai bez maksas piedalīties izstādē līdzās mūsdienu labākajiem izgudrotājiem, bet arī piedalīties īpašā atpūtas izbraucienā 7.oktobrī" motivē Izgudrotāju dienas darba grupas koordinators Elmārs Baltiņš.

Dalībnieki aicināti pieteikties līdz 1. septembrim, aizpildot anketu mājaslapā www.izgudrotaju-diena.lv.

Latvijas izgudrotāju dienu organizē Latvijas Izgudrotāju biedrība, Europe Direct informācijas centrs Rīgā un Eiropas Savienības struktūrfondu Baltijas jūras reģiona starptautiskās sadarbības programmas projekta "Best Agers" ietvaros biedrība "CONNECT Latvija".

Latvijas Izgudrotāju dienu atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Universitāte, Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā, Hipotēku banka, TeliaSonera, Rīgas Dome, LR Patentu valde u.c.

Vairāk informācijas:
www.izgudrotaju-diena.lv
Tel.: 67089178, 29100252 (Elmārs Baltiņš); 29943734 (Rims Vaitkus)
E-pasts: info@connectlatvia.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV