Svētdiena, 05.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Selga, Silga, Sinilga, Agate;

Reglamentējot velorikšu darbību, tiks ņemti vērā uzņēmēju ieteikumi

EasyGet.lv, 13.08.2012. 16:39

Nākamajā Rīgas domes sēdē, kas notiks otrdien, 14. augustā, plānots pieņemt saistošos noteikumus par velorikšu darbību pilsētā. Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks šajā jautājumā iesniedzis priekšlikumus, kas nosaka konkrētas vietas un laiku, kur un kad varēs izvērst minēto uzņēmējdarbību.
Reglamentējot velorikšu darbību, tiks ņemti vērā uzņēmēju ieteikumi

„Pilnveidojot noteikumus, esam tikušies, uzklausījuši un ņēmuši vērā velorikšu uzņēmumu pārstāvju ieteikumus, kā arī satiksmes speciālistu un pašvaldības policistu viedokli. Esmu pārliecināts, ka jaunais regulējums veicinās šī uzņēmējdarbības veida attīstību un daudzveidos rīdzinieku un pilsētas viesu izklaides iespējas, " saka V.Baraņņiks.

Saistošie noteikumi par speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavotajiem velosipēdiem, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai, paredz, ka ar pasažieru velosipēdu drīkstēs braukt pa maršrutiem, kurus apstiprinās Rīgas domes Satiksmes departaments, izsniedzot attiecīgu kustības maršrutu atļauju uz vienu sezonu.

Kustības maršruta diennakts atļaujas paredzēts izsniegt maršrutiem, kas savienos netālu esošas dzīvojamo zonu vai parku teritorijas, kā arī tos ielu posmus, kas palīdzēs nokļūt līdz pasažieru ostai Eksporta ielā un ielu posmos jūgendstila ēku apskatei klusajā centrā. Diennakts atļaujas paredzēts izsniegt arī maršrutiem pa velosipēdu ceļu Skolas ielā un Ģertrūdes ielas posmā no Skolas līdz Baznīcas ielai.

Darba dienās no plkst. 21 līdz 6, brīvdienās un svētku dienās diennakts kustības maršrutu atļauju paredzēts izsniegt papildus maršrutiem ielu posmos, ko ierobežo Daugavas krastmala, Hanzas iela, Stabu iela, Valmieras iela, Satekles iela, Marijas iela, 13.janvāra iela un Tērbatas iela posmā no Stabu ielas līdz Artilērijas ielai, tādējādi nodrošinot iespēju pakalpojumu sniedzējiem veikt pārvadājumus līdz izplatītākajiem galamērķiem pilsētas centrālajā daļā (viesnīcas, klubi, kafejnīcas u.tml.).

Saistošajos noteikumos paredzēts aizliegt velorikšu pārvietošanos ielās ar lielu satiksmes intensitāti.

Foto: Velorikša Rīgas centrā. Publcitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV