Svētdiena, 05.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Selga, Silga, Sinilga, Agate;

Velorikšu pasažieriem turpmāk būs jāpiesprādzējas

EasyGet.lv, 14.08.2012. 17:37

Otrdien, 14.augustā, Rīgas domes pieņēma saistošos noteikumus, kas reglamentē velorikšu darbību pilsētā, nosakot konkrētas vietas un laiku, kur un kad var izvērst minēto uzņēmējdarbību, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Velorikšu pasažieriem turpmāk būs jāpiesprādzējas

Izstrādājot noteikumus, pašvaldība ņēmusi vērā velorikšu uzņēmumu pārstāvju ieteikumus, kā arī uzklausījusi satiksmes speciālistu un pašvaldības policistu viedokli. "Esmu pārliecināts, ka jaunais regulējums veicinās gan šī uzņēmējdarbības veida attīstību, gan dažādos rīdzinieku un pilsētas viesu izklaides iespējas," saka Rīgas domes satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks.

Saistošie noteikumi par speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavotajiem velosipēdiem paredz, ka ar to drīkstēs braukt pa maršrutiem, kurus apstiprinās Rīgas domes Satiksmes departaments, izsniedzot attiecīgu kustības maršrutu atļauju uz vienu sezonu.

Diennakts atļaujas paredzēts izsniegt maršrutiem, kas savieno netālu esošas dzīvojamo zonu vai parku teritorijas, kā arī tos ielu posmus, kas palīdzēs nokļūt līdz pasažieru ostai Eksporta ielā un ielu posmos jūgendstila ēku apskatei klusajā centrā. Diennakts atļaujas paredzēts izsniegt arī maršrutiem pa velosipēdu ceļu Skolas ielā un Ģertrūdes ielas posmā no Skolas līdz Baznīcas ielai.

Brīvdienās un svētku dienās, bet darba dienās no plkst.21 līdz 6, diennakts kustības maršrutu atļauju varēs izsniegt papildus maršrutiem ielu posmos, ko ierobežo Daugavas krastmala, Hanzas iela, Stabu iela, Valmieras iela, Satekles iela, Marijas iela, 13. janvāra iela un Tērbatas iela posmā no Stabu ielas līdz Artilērijas ielai, tādējādi nodrošinot iespēju pakalpojumu sniedzējiem veikt pārvadājumus līdz izplatītākajiem galamērķiem pilsētas centrālajā daļā (viesnīcas, klubi, kafejnīcas u.tml.).

Velorikšu pārvietošanās būs aizliegta ielās ar lielu satiksmes intensitāti, piemēram, Aleksandra Čaka, Brīvības, Krišjāņa Barona, Krišjāņa Valdemāra u.c. ielās.

Velosipēdiem būs jābūt aprīkotiem ar pasažieru drošības jostām, gaismas virzienrādītājiem, baltas gaismas lukturi priekšpusē un diviem sarkanas gaismas lukturiem aizmugurē, kā arī ar vismaz diviem baltas gaismas atstarotājiem, kas norāda pasažieru velosipēda gabarītus pretimbraucošajiem transportlīdzekļiem.

Saistošo noteikumu ievērošanas kontroli veiks Rīgas pašvaldības policija un Satiksmes departamenta Kontroles dienests, kuri par to neievērošanu pakalpojuma sniedzējam vai velosipēda vadītājam varēs piemērot administratīvo sodu.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV