Sestdiena, 04.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Veronika, Daila;

Notiks starptautiska konference par zinātnieka ētiku

EasyGet.lv, 12.09.2012. 13:21

20. un 21. septembrī Latvijas Universitātē notiks starptautiska zinātniska konference „Zinātnieka ētika: Latvija, Baltija, Eiropa", kur pulcēsies dažādu nozaru pētnieki, lai diskutētu par mūsdienu zinātnieka ētikas problēmjautājumiem un aktualitātēm, informē Latvijas Universitātes Preses centrs.

Konferences darbs notiks vairākās tematiskās daļās: „Filosofija, ētika, zinātne", ko vadīs profesores Rihards Kūlis; „Zinātnieks, bioētikas, medicīniskās ētikas, ekoētikas jautājumus risinot", ko vadīs asociētais profesors Jānis Broks; „Zinātnieka ētika: riski un atbildība", ko vadīs profesors Igors Šuvajevs; „Vēsture un ētika", ko vadīs Dr.hist. Andris Šnē; „Zinātnieka ētika: filosofu skatījums", ko vadīs Dr. phil. Raivis Bičevskis; „Bioētikas spožums un posts: Latvijas skatījums", ko vadīs profesore Māra Rubene.

Konferencē uzstāsies pētnieki no Lietuvas, Vācijas, Dānijas, Japānas, Austrālijas, kā arī Latvijas filozofi, vēsturnieki un Latvijas Universitātes filosofijas studiju programmas doktoranti.

Savukārt ceturtdien, 20. septembrī, plkst. 17.00 sadarbībā ar Baltijas – Vācijas augstskolu biroju Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātes 4. auditorijā, Mārstaļu ielā 28/30 notiks tematiskais vakars „Zinātne un ētika". Tur uzstāsies profesors Otfrīds Hefe, profesors Hanss Pozers un profesors Jenss Reihs, lai runātu par mūsdienu filosofijas un zinātnieka ētikas aktualitātēm. Lekcijas būs vācu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Konferenci rīko Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte.

Plašāka informācija par konferenci: http://sc-ethics2012.fsi.lu.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV