Svētdiena, 05.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Selga, Silga, Sinilga, Agate;

Uz darbu ar divriteni brauc pārsvarā vīrieši

EasyGet.lv, 26.09.2012. 09:30

Laikā no plkst. 8:00 līdz 9:00 velosipēdu kā transporta līdzekli ceļā uz darbu vai mācību iestādi lieto divreiz vairāk vīriešu nekā sieviešu, rāda Latvijas Riteņbraucēju apvienības un velovortāla Divritenis.lv (Veloriga.lv) Eiropas Mobilitātes nedēļā organizētās riteņbraucēju skaitīšanas dati.
Uz darbu ar divriteni brauc pārsvarā vīrieši

Riteņbraucēju skaitīšana norisinājās uz Rīgas tiltiem pār Daugavu (izņemot Dienvidu tiltu), satiksmes pārvadiem pār dzelzceļu un uz Skolas ielas veloceliņa.

Kopumā šajā laikā tika saskaitīti 1294 riteņbraucēji. Salīdzinājumam - iepriekšējā skaitīšanas reizē, šī gada 29.jūnijā, šajās pašās vietās kopumā tika fiksēti 1335 (kopā ar Dienvidu tiltu - 1377) riteņbraucēji.

"Līdzīgais rezultāts liecina, ka iestājusies zināma stabilitāte velosipēda kā ikdienas transporta līdzekļa lietojumā. Tie, kas sākuši braukt ar divriteni uz darbu vai mācību iestādi, dara to arī rudenī. Nav arī jūtama sezonalitāte līdz ar mācību gada sākšanos, kas varētu būt izskaidrojams ar to, ka liela daļa studentu strādā un Rīgas ielās no rītiem uz velosipēda bija manāmi arī vasaras mēnešos, un to, ka vecāko klašu skolēni izmanto bezmaksas sabiedrisko transportu," datus komentē vortāla Divritenis.lv veidotājs Romāns Meļņiks.

Apkopojot no rīta veiktās riteņbraucēju skaitīšanas rezultātus, atklājies, ka kopumā saskaitīti 837 vīrieši un 418 sievietes. Proti, sieviešu ir tieši divas reizes mazāk kā vīriešu.

"Būtiskais vīriešu pārsvars to vidū, kas ikdienā uz darbu brauc ar divriteni, ir vēl viens apliecinājums tam, ka velosatiksmes infrastruktūra ir pilnveidojama un pilnveidojama. Vīrieši ir drošāki satiksmē, daudzus no tiem mazāk satrauc, ka jāuzlec uz apmalītes, kāds posms jāpabrauc pa ielas braucamo daļu, jāspraucas garām gājējiem transporta pieturās... Sieviešu vairums brauc uzmanīgāk, tām svarīgi, lai no ielām uz ietvēm būtu lēzenas uzbrauktuves, lai būtu maksimāli sazarots, labi marķēts veloceliņu tīkls, gājēju un riteņbraucēju plūsmas būtu nodalītas. Veloinfrastruktūrai ir jābūt piemērotai visu riteņbraucēju drošai un ērtai braukšanai," uzskata Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Riteņbraucēju skaitīšanas laikā 19.septembra rītā ar SIA Velokurjers palīdzību riteņbraucējiem tika dalīti RDSD izdotie bukleti par velo infrastruktūru Rīgā, kurjeri arī uzskatāmi demonstrēja, kāpēc ir ieteicams izvēlēties drošu, kvalitatīvu veloslēdzeni.

Riteņbraucēju skaitīšana 19.septembrī tika organizēta arī laikā no 17:00-18:00. Par skaitīšanas kopējiem rezultātiem informēsim atsevišķi.

www.divritenis.lv

Foto: Uz darbu ar divriteni brauc pārsvarā vīrieši. Publicitātes foto 

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV