Trešdiena, 08.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Aldona;

Mainīs sodu apmērus par braukšanu bez biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā

EasyGet.lv, 24.10.2012. 11:30 | komentāri (1)

No 26. novembra Rīgas sabiedriskajā transportā tiks mainīti soda apmēri par braukšanu bez biļetes un soda apmaksas sistēma, ieviešot līgumsodus, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. 

Turpmāk sodītajam pasažierim par braukšanu bez biļetes būs iespēja samaksāt sodu uz vietas trīs latu apmērā, vai arī maksāt līgumsodu piecu latu apmērā viena mēneša laikā pēc rēķina izrakstīšanas, ja tas gada laikā piemērots pirmo reizi. Ja līgumsods tiks piemērots atkārtoti, tad sods būs 10 latu liels. Turpmāk par katru nākamo atkārtotu pārkāpumu līgumsoda apmērs tiks palielināts par 10 latiem, kura apmērs varēs pieaugt līdz 40 latiem.

Ja pasažieris nebūs reģistrējis braucienu, līgumsoda apmērs būs robežās no diviem līdz 20 latiem atkarībā no pārkāpuma atkārtotības (skat. pielikumu). Līdz šim sods par braukšanu bez biļetes bija divu līdz piecu latu apmērā.

Šī gada septembrī spēkā stājas Ministru kabineta „Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība", kas paredz pārvadātāja tiesības piemērot pasažierim līgumsodu par sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanu bez samaksas vai braukšanai derīgas biļetes. Ministru kabineta noteikumi arī paredz, ka līgumsoda nesamaksāšanas gadījumā pārvadātājam ir tiesības nodot soda nesamaksātāja personas datus piedziņas darbības veikšanai trešajām personām, kā arī šajā periodā bloķēt iespēju lietot personalizēto e-talonu.

Pēc uzņēmuma "Rīgas satiksme" datiem šī gada deviņos mēnešos kopumā sabiedriskajā transportā ir sodīti 55289 pasažieri.
Pilna informācija par jauno līgumsodu sistēmu un soda apmēriem ir publicēta uzņēmuma Rīgas satiksmes interneta mājas lapāwww.rigassatiksme.lv, kā arī tiks izvietota sabiedriskā transporta salonos, pieturvietās, kā arī publicēta plašsaziņas līdzekļos.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV