Trešdiena, 08.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Aldona;

Svētdien notiks pāreja uz ziemas laiku

EasyGet.lv, 26.10.2012. 18:15

Svētdien, 28. oktobrī, Latvijā pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, informē Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.
Svētdien notiks pāreja uz ziemas laiku

Jau ierasti oktobra pēdējā svētdienā mūsu valstī, tāpat kā daudzviet pasaulē, notiek pāreja no vasaras uz ziemas laiku. Pulksteņi jāpārregulē svētdienas naktī plkst. 4, pagriežot tos atpakaļ uz pulksten 3.

Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks nākamā gada marta pēdējās svētdienas naktī, 2013. gada 31. martā plkst. 3, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst. 3 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst. 4. Vienotu vasaras laika sākumu un beigas atbilstīga direktīva nosaka visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV