Svētdiena, 02.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Skaidris, Ilma;

Trešās Adventes nedēļā Rīgā turpinās Ziemassvētku ieskaņas pasākumi

EasyGet.lv, 12.12.2012. 16:54

Trešās Adventes nedēļā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz dažādiem Ziemassvētku ieskaņas pasākumiem, jo būs garīgās, klasiskās un koru mūzikas koncerti, izstādes, meistardarbnīcas, kā arī tautas tradīcijās balstītas Saulgriežu svinības.

Svētku koncerti notiks gan Rīgas kultūras centros, gan dievnamos. 15. decembrī plkst. 14.00 koncertu garīgās noskaņās Rīgas Sv. Pētera baznīcā piedāvā Jāzepa Mediņa 1. Mūzikas skolas audzēkņi, bet plkst. 17.00 Sv. Pestītāja baznīcā koncertā „Vēju kamanās" uzstāsies jauktais koris „Salve" diriģentes Baibas Ozoliņas vadībā, solisti Dainis Skutelis, Anna Dubovika, Indris Egle, Inese Milzarāja un koncertmeistare Gunta Trasune. Koncerti dievnamos skanēs arī Trešās Adventes nedēļas darba dienu vakaros gan Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, gan Rīgas Lutera baznīcā Torņkalnā.

Šajā nedēļā pilsētā būs vairāki pasākumi, kuros akcentēta ziemas Saulgriežu svinēšana latviskās tradīcijās un tautiskās noskaņās. 14. decembrī kultūras centrā „Ritums" latviešu dančus ikvienam interesentam mācīs folkloras kopa „Lāns", savukārt 15. decembrī kultūras centrā „Iļģuciems", piedaloties folkloras kopām „Laiksne" un „Kokle", notiks „Adventes koncerts". 20. decembrī no plkst. 18.00 līdz 20.00 Vecrīgā notiks tradicionālā bluķa vilkšana, kur kopā ar Rīgas folkloras kopām aicināti piedalīties rīdzinieki un pilsētas viesi. Bluķa vilkšanas pasākuma dalībnieki folkloras kopu pavadībā no Rātslaukuma pa Audēju, Vaļņu un Kaļķu ielu dosies uz Līvu laukumu, tad uz Doma laukumu un pa Krāmu ielu atpakaļ uz Rātslaukumu.

Vairāki pasākumi paredzēti arī bērniem. 15. decembrī VEF Kultūras pilī koncertā „Ziemassvētku sapnis" uzstāsies popgrupa „Poppy", bet 16. decembrī plkst. 12.00 uz bērnu rītu „Ziemas pasaka" kopā ar runci Albertiņu ielūdz Rīgas Jugendstila muzejs. 15. decembrī plkst. 12.00 bērni kopā ar vecākiem gaidīti Rīgas Jūgendstila muzejā, kur varēs darboties Piparkūku dekorēšanas darbnīcā. No 17. līdz 22. decembrim iesaistīties radošajās darbnīcās aicina arī Rātsnama pasāžā, kur no plkst. 16.00 līdz 19.00 ikviens aicināts piedalīties Ziemassvētku rotājumu gatavošanas, pērļošanas, filcēšanas, prievīšu aušanas un citās radošajās darbnīcās.

Koncerti un svētku pasākumi ar Latvijā zināmiem un tautā iemīļotiem māksliniekiem, vieskolektīviem, koru un deju grupu uzstāšanos notiks Rīgas Latviešu biedrības namā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Kultūras centrā „Mazā ģilde", koncertzālē „Ave Sol" un citviet Rīgas centrā un apkaimēs.

Adventa un Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome. Pasākumu programma pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv, drukātā veidā - tūristu informācijas centros, kā arī zvanot uz „uzziņu dienestu 1188".

Pielikumā: Trešās Adventes nedēļas pasākumi Rīgā.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv un Dzintra Āboliņa, RD Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 26554446; e-pasts: dzintra.abolina@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV