Piektdiena, 03.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Vida, Ida, Aīda;

Reģistrēto talkošanas vietu skaits pārsniedz piesārņoto vietu skaitu

Easyget.lv, 16.04.2013. 13:38

Reģistrēto talkošanas vietu skaits sasniedzis 593, savukārt atzīmēto piesārņoto vietu skaits šobrīd ir 121. Šāda situācija ir vērojama pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā.

Reģistrējot talkošanas vietu, iedzīvotāji brīvprātīgi izvēlas un nolemj sakopt kādu no piesārņotajām teritorijām, taču piesārņotās vietas var atzīmēt ikviens iedzīvotājs un šīs vietas reģistrācija neuzliek par pienākumu 27.aprīlī, kad visā Latvijā norisinās Lielā Talka, vākt atkritumus vai veikt labiekārtošanas darbus. Taču ikvienam citam interesentam ir iespēja norādīto piesārņoto vietu reģistrēt kā savu talkošanas vietu.

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas darba grupas vadītāja: „Situācija, kad talkošanas vietu skaits pārsniedz piesārņoto vietu skaitu liecina, ka mēs ejam pareizajā virzienā – iedzīvotāji ne tikai atzīmē piesārņoto vietu, bet daudz aktīvāk līdzdarbojas un organizē reālas talkas. Nenoliedzami ar katru gadu kļūst mazāk arī atkritumu. Piecu gadu laikā Lielās Takas ietvaros kopumā ir savāktas 9362 tonnas un 600 tūkstoši atkritumu maisu. No atkritumu vākšanas pamazām pārejam vides labiekārtošanas virzienā, un tam lielisks apliecinājums ir arī talkošanas vietu skaits, salīdzinājumā ar piesārņotajām vietām.”

Tāpat kā piesārņotās vietas, tāpat arī reģistrētās talkošanas vietas visaktīvāk tiek pieteiktas Rīgā un Rīgas apkārtnē, kam seko Vidzeme.

Atgādinām, ka Lielā Talka netipiski vēso laika apstākļu dēļ pārcelta uz 27.aprīli.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV