Piektdiena, 02.Jūnijs 2023. » Vārdadienas svin: Lība, Emma;

LU Botāniskajā dārzā svinēs „Pavasara svētkus”

Easyget.lv, 22.04.2013. 12:57

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs 27. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 17.00. rīkos „Pavasara svētkus” ar stādu tirgu, Fiskars dārza instrumentu prezentāciju, kaktusu izstādi, Ūsiņdienas svinēšanu, Lielo Talku un citām pavasarīgām aktivitātēm, informē LU Preses centrs.
LU Botāniskajā dārzā svinēs „Pavasara svētkus”

Pavasarīgais plaukšanas un stādīšanas prieks sākas, tāpēc Latvijas Universitātes Botāniskā dārza aicina uz Pavasara svētkiem sestdien, 27. aprīlī. No plkst 9.00 līdz 17.00 paredzēts stādu tirgus, kur dažādi audzētāji piedāvās augļukokus, ogulājus, kartupeļus, ziemcietes, vasaras puķes, rozes, lilijas, telpaugus, bet no plkst. 11.00 līdz 14.00 būs arī Fiskars dārza instrumentu prezentācija. No plkst. 12.00 kopā ar latvisko tradīciju kopu „Silavoti” tiks svinēta Ūsiņdiena, kur dziedās, gatavos pantāgu un varēs iepazīties ar Ūsiņdienas rituāliem, stāsta pasākuma organizatori. Agrākos laikos ar Ūsiņdienu iesākās jauns saimniecības gads: Ūsiņš atnesa zaļu zāli, lapas, rūpējās par zirgiem – pēc ziemas šai laikā lopus pirmo reizi laida ganos, bet zirgus naktī jāja pieguļā. Botāniskā dārza apmeklētāju bērnus šai dienā izvizinās ponijs. Tāpat dārzā būs iespēja apskatīt vēlu ziedošās acālijas un kaktusu izstādi, iegādāties kaktusus un izjautāt to audzētājus, apmeklēt Tropu tauriņu māju. Ja pavasara saulīte būs vēlīga, tad varēs priecāties par pirmajiem magnoliju ziediem.

Visi, kuri vēlas piedalīties Botāniskā dārza sakopšanā Lielās Talkas ietvaros, aicināti uz Pavasara svētkiem bez maksas. Instrumenti būs sagādāti, tomēr papildus grābekļi un lāpstas lieti noderēs. Bet citiem biļešu cena Pavasara svētkos tikai par latu.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No aprīļa līdz septembrim apmeklētājiem atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem Ls 0,50, pensionāriem un studentiem – Ls 1,00, pieaugušajiem – Ls 1,50. Ieeja bez maksas: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem, bērniem bāreņiem, daudzbērnu ģimenēm un politiski represētajām personām. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

Foto: Pavasara svētki LU Botāniskajā dārzā. Foto (c) Toms Grīnbergs

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV