Svētdiena, 02.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Skaidris, Ilma;

4. maija svētkos Rīgā - grupas Instrumenti koncerts, gaisa balonu šovs un virves vilkšanas sacensības

Easyget.lv, 24.04.2013. 21:12

Šogad padomāts par to, lai svētku pasākumi norisinātos ne tikai pilsētas centrā, bet arī apkaimēs.
4. maija svētkos Rīgā - grupas Instrumenti koncerts, gaisa balonu šovs un virves vilkšanas sacensības

Vērienīgs pasākums svētku dienās – 4. un arī 5. maijā gaidāms Vecmīlgrāvī, kur pēc plašiem renovācijas darbiem apmeklētājiem tiks atvērta gan Kultūras pils „Ziemeļblāzma”, gan apkārtējais parks. Abas dienas parka teritorijā muzicēs dažādas grupas, populāri dziedātāji un mūziķi. Pasākuma dalībnieki varēs iesaistīties jautrās atrakcijās bērniem, radošās aktivitātēs, kā arī doties ekskursijā pa „Ziemeļblāzmas” pili un vērot jūru, Daugavu un Vecmīlgrāvja apkārtni no parkā atjaunotā skatu torņa.

Sportiski aktīvs pasākums notiks jaunatklātajā Lucavsalas atpūtas zonā, kurā būs ģimeņu stafetes, aktivitātes bērniem, minigolfs, veikborda un kaitborda sacensības, velotriāls jauniešiem un nūjošana senioriem. Pasākumā „Atklājam Lucavsalu” ikviens apmeklētājs varēs iesaistīties fiziski veselīgās aktivitātēs, kā arī vērot dejotāju un mūziķu priekšnesumus.

Uz AB dambja un peldošajā mākslas galerijā „Noass” notiks Mākslas un mūzikas plenērs „Cilvēks pilsētā”, kur uzstāsies dažādas radošās studijas, priekšnesumus sniegs Rīgas mūzikas skolu audzēkņi, būs animācijas darbnīca Nila Skapāna vadībā, ilustrāciju darbnīca „TuRīga” Karīnas Volbetas vadībā, kā arī varēs nodarboties ar zīmēšanu, līmēšanu un veidošanu pēc sirds patikas.

Tāpat 4. maija svinības risināsies Daugavas promenādē Ķengaragā, posmā no Kaņieru ielas 15 līdz Kvadrāta ielai. Šeit notiks pasākums ģimenēm „Uzgavilēsim priekšpilsētai !” Te būs dažādas sportiskas aktivitātes, šaha un galda tenisa turnīri, mākslas plenērs un radošās darbnīcas, orientēšanās spēle „Gadsimtu elpa Daugavas promenādē”. Būs izstādes, izrāde bērniem pēc A. Lindgrēnas darba „Pepija Garzeķe” motīviem, paredzēta pūtēju orķestra „Auseklītis” un Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” kolektīvu uzstāšanās.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem 4. maijā kā jauks svētku pārsteigums sagādāts gaisa balonu šovs „Rīgas vīzijas”, kura laikā notiks balonu lidojumi virs Rīgas, to demonstrējumi atsaitē, bet pēc 11. novembra krastmalā notikušā lielkoncerta uz AB dambja būs vērojama balonu „starošana”.

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Rīgā iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt koncertus, piedalīties sporta aktivitātēs, mākslas un mūzikas plenērā, bērnu un ģimeņu izzinošās un atraktīvās nodarbēs, kā arī veidot tradicionālo „Ziedu Latviju” pie Brīvības pieminekļa.

Svētkos jau tradicionāli pie Brīvības pieminekļa visas dienas garumā no plkst.11.00 līdz 21.00 tiks veidota „Ziedu Latvija”, no plkst.11.00 līdz 13.50 notiks Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē, bet plkst.14.00 paredzēta ziedu nolikšanas ceremonija.

Svētki tradicionāli tiks svinēti 11. novembra krastmalā, kur ikviens iedzīvotājs aicināts piedalīties „Pavasara sporta festivālā”. Tajā fiziski aktīvas nodarbes paredzētas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Sporta aktivitātes krastmalā noslēgsies ar „Otrajām lielās virves vilkšanas sacensībām”. Pēc tām būs koncerts „Laiks svinēt” ar dīdžeju un jauno grupu piedalīšanos, bet no plkst.19.00 līdz 22.00 vakarā uz lielās skatuves notiks svētku lielkoncerts „Samīļo Latviju jeb pavasarīgs dzimšanas dienas ceļojums”, kurā muzikālos priekšnesumus sniegs pazīstamākie latviešu solisti, TV 3 šova „Koru kari” dalībnieki, bet koncerta noslēgumā paredzēta grupas „Instrumenti” uzstāšanās.

Svētku pasākumi tiks rīkoti Rīgas kultūras centros un muzejos, kā arī kinoteātrī „Splendid Palace”, kur notiks tradicionālais Latvijas filmu maratons. Īpašs svētku pasākums būs Vērmanes dārzā, kur dienas pirmajā pusē dažādas aktivitātes paredzētas bērniem, bet vakarā notiks rokkoncerts „Baltijas Rok-raksti”, kurā kopīgā noskaņā vienosies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rokgrupas.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītie pasākumi notiek ar Rīgas domes atbalstu. Papildinformācija par pasākumiem pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv Jāpiezīmē, ka nelabvēlīgos laika apstākļos svētku programmā iespējamas izmaiņas.

Foto: Grupa Instrumenti. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV