Otrdiena, 29.Novembris 2022. » Vārdadienas svin: Ignats, Virgīnija;

Vēl dažas dienas var mainīt vēlēšanu iecirkni

Easyget.lv, 30.04.2013. 15:18

Līdz 7.maijam vēlētāji var pieteikt vēlēšanu iecirkņa maiņu 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām.

Pašvaldību vēlēšanās iecirkni iespējams mainīt tās pašvaldības robežās, kur atrodas vēlētājam sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis, vai uz pašvaldību, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Iecirkņa maiņa jāpiesaka jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē. Mainot iecirkni, jāaizpilda iesniegums un jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID). Ja vēlētājs maina iecirkni uz pašvaldību, kurā viņam pieder nekustamais īpašums, tad jāuzrāda arī zemesgrāmata vai izziņa no Zemesgrāmatas par īpašuma piederību.

No šā gada 2.maija līdz 7.maijam vēlētājiem būs iespēja iecirkņa maiņu reģistrēt arī elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) tīmekļa vietnē www.pmlp.gov.lv. E-pakalpojums „Vēlēšanu iecirkņa maiņa” ir izstrādāts, sadarbojoties PMLP, Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), Valsts reģionālās attīstības aģentūrai un Tiesu administrācijai.

Tāpat PMLP un CVK tīmekļa vietnēs vēlētāji, kuri nav saņēmuši paziņojumu par pašvaldību vēlēšanām, joprojām var noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso pašvaldību vēlēšanās. Uzziņas no vēlētāju reģistra iespējams saņemt arī pa CVK informatīvo tālruni 67049999 katru dienu no pulksten 8.00 līdz 20.00.

Laikus noskaidrot, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso un nepieciešamības gadījumā iecirkni mainīt, ir svarīgi, jo atšķirībā no Saeimas vēlēšanām un tautas nobalsošanas pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir iekļauts noteikta iecirkņa vēlētāju sarakstā, kurā jābalso vēlēšanu dienā, savukārt pēc 7.maija iecirkni mainīt vairs nebūs iespējams.

Papildu informācija par pašvaldību vēlēšanu kārtību arī www.cvk.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV