Svētdiena, 05.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Selga, Silga, Sinilga, Agate;

Radīts projekts jauniešu bezdarba mazināšanai

Easyget.lv, 17.07.2013. 14:54

Latvijā izveidots Eiropā nebijis projekts – spēle jauniešiem „Virtuālā prakse”, kas sniedz iespēju virtuāli iepazīt darba ikdienu vairāk nekā 100 uzņēmumos un 90 profesijās.

„Virtuālo praksi” izstrādājis karjeras portāls „Prakse.lv”, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un „Statoil Fuel & Retail Latvia”, sadarbojoties ar vairāk nekā 100 darba devējiem. Spēle pieejama: www.virtualaprakse.lv.

„„Virtuālā prakse” ļauj jauniešiem tiešsaistē pastrādāt dažādos uzņēmumos. Tā ir iespēja izmēģināt spēkus dažādās profesijās un risināt reālas darba situācijas. Projekts palīdzēs jauniešiem mācību procesā, karjeras izvēlē, kā arī veicinās ātrāku iekļaušanos darba tirgū, jo patlaban viens no galvenajiem jauniešu bezdarba iemesliem ir tieši praktiskas darba pieredzes trūkums,” skaidro portāla „Prakse.lv” vadītājs Jānis Logins.

Patlaban spēlē var iepazīt vairāk nekā 90 dažādas profesijas - no pavāra vai automehāniķa līdz pat peintbola instruktoram, farmaceitam vai restauratoram. Projekts ir kā apjomīga profesiju enciklopēdija, kas ar katru dienu kļūst lielāka un lielāka. „Virtuālajā praksē” iekļautas arī Latvijas darba devēju 2013. gadā ieteiktākās profesijas – programmētājs, mārketinga speciālists, grāmatvedis, projektu vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citas. Tāpat iespējams iepazīties ar vienas profesijas darba pienākumiem dažādos uzņēmumos, gūstot daudzpusīgāku priekšstatu par katru amatu.

Liela atsaucība no uzņēmumiem

„„Virtuālā prakse” ir garants darba devējam, ka pie viņa nonāks motivēts un savu izvēli apsvēris jaunais darbinieks. Daudzu jauniešu pirmais darbs mēdz būt „Statoil Fuel & Retail Latvia”, tāpēc zinām, ka jaunieši no savas pirmās darbavietas nereti sagaida lielu algu un prestižu amatu. Tomēr tikai retais apzinās, ka izaugsmi var sākt ar nelieliem soļiem, jo sākumā pietrūkst gan zināšanu, gan prasmju. „Virtuālā prakse” ir lieliska iespēja jauniešiem, kas vēl tikai ir savas profesijas meklējumos, iegūt pirmās zināšanas,” uzsver „Statoil Fuel & Retail Latvia” izpilddirektore Ilze Siliņa.

„Virtuālajā praksē” jau patlaban piedalās vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumu, piemēram, "Statoil Fuel & Retail Latvia", "Tele2", "Rīgas Siltums", "Accenture", "Rimi", "Aerodium", "Latvia Tours", "Valodu vēstniecība" un citi. Uzņēmumu atsaucība ir liela, tādēļ plānots, ka projektā līdz 2016. gadam tiks iesaistīti vairāk nekā 5000 darba devēji. Tuvākajā laikā “Virtuālā prakse” tiks attīstīta arī starptautiskā mērogā, aicinot piedalīties ārzemju uzņēmumus.

„Virtuālo praksi” iecerēts iekļaut arī mācību saturā, aicinot skolotājus un pasniedzējus izmantot spēlē attēlotās reālās darba situācijas stundās un lekcijās. Šo iniciatīvu jau atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV