Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Rēzeknes pilsētas svētki noritēs kino zīmē

Easyget.lv, 19.07.2013. 11:32

No 2. līdz 4. augustam Rēzekne – pilsēta Latgales sirdī – svinēs 728.dzimšanas dienu, kas šogad noritēs kino zīmē un savīsies ar Starptautisko Baltijas jūras reģiona valstu īsfilmu festivālu „Open Place”.

Pilsētas svētku moto šogad skan „Dzīve kā kino…” un svētki būs piepildīti ar aktivitātēm, kas ļaus izjust kino gaisotni pilsētas vidē. Aicinām rēzekniešus un viesus izbaudīt kino, koncertus un mākslas performances, piedalīties dažādās radošās aktivitātēs.

Pilsētas svētki iesāksies 2.augustā ar Starptautisko laikmetīgās mākslas un mūzikas festivālu „Seven Hills Fest”, pulcējot kopā moderno deju un mūzikas grupas no Gruzijas, Itālijas, Beļģijas, Grieķijas un Krievijas, Čehijas, Spānijas un Vācijas. Salonā „Lāde” plkst. 15:00 tiks atklāta Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Ungārijas un Horvātijas mākslinieku darbu izstāde „Tulkojot atsauces”, bet Latgales Kultūrvēstures muzejā tematiskā izstāde „Zilākalna Marta”. Vakara koncertā plkst.20:00 Festivāla parkā uzstāsies grupas „Borowa MC”, Sovvaļnīks un „Astro’n’out”.

3.augustā no plkst. 10:00 rītā ikviens aicināts doties uz Rēzeknes pilskalnu un izbaudīt viduslaiku noskaņas, kur Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas vēstures rekonstrukciju klubu sniegumā varēs vērot viduslaiku karotāju cīņas paņēmienus, iepazīt ieročus un soda rīkus, mieloties viduslaiku gaumē un iepirkties amatnieku tirdziņā. Plkst. 20:00 aicinām uzgavilēt svētku gājiena dalībniekiem pa Atbrīvošanas aleju un Festivāla parkā, tajā piedalīsies Rēzeknes uzņēmumi, iestādes, organizācijas un viesu kolektīvi. Pēc gājiena Festivāla parkā plkst. 21:30 varēs vērot Sanktpēterburgas teātra „Pežo kunga ceļojošās lelles” izrādi „Pēdējais bastions”, pēc tam izbaudīt grupas „Mielavs un pārcēlāji” koncertu un svētku salūtu.

Svētku ietvaros gājēju promenāde gar Rēzeknes upi pārvērtīsies par savdabīgu laikmetīgās mākslas un kino paviljonu vietu, kur aicinām iepazīt ielu mākslas, mūzikas un deju dažādas izpausmes - jam sessions, street dance batli, vides objekti, grafiti zīmējumi, video programma u.c., te darbosies arī improvizēti filmu uzņemšanas laukumi.

4.augustā plkst. 11:00 sāksies tradicionālā bērnu ratiņu parāde pa Atbrīvošanas aleju līdz Festivāla parkam, kur darbosies radošās darbnīcas un atrakcijas bērniem, bet bērnu popgrupas ģimenes priecēs ar muzikāliem apsveikumiem. Pilsētas svētki izskanēs ar īsfilmu festivāla „Open Place” noslēguma koncertu Austrumlatvijas reģionālajā koncertzālē - Latgales Vēstniecībā „Gors”.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV