Ceturtdiena, 02.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Spīdola, Sonora;

Iebraukšana Jūrmalā rudens un ziemas sezonā būs bez maksas

Easyget.lv, 25.07.2013. 11:40 | komentāri (1)

Atcelta iebraukšanas maksa Jūrmalā rudens un ziemas sezonā no 1. oktobra līdz 31. Martam; iebraukšanas atļaujas īpaša režīma zonā – Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā – būs jāpērk laika periodā no 1. aprīļa līdz 30. Septembrim, šodien nolēma Jūrmalas pilsētas dome.

„Jūrmala kā unikāla atpūtas vieta kļūst aizvien populārāka arī ārpus tradicionālās tūrisma sezonas – rudens un ziemas periodā mūsu pilsēta piedāvā baudīt kvalitatīvu kultūras dzīvi un sniedz iespējas aktīvai atpūtai. Daudzi viesi, īpaši ģimenes ar bērniem, arī rudens un ziemas sezonā aizvien biežāk izvēlas pavadīt nedēļas nogales Jūrmalā. Iebraukšanas maksas atcelšana rudens un ziemas mēnešos dos iespēju pašvaldībai piesaistīt vairāk tūristu un būs ieguldījums pakalpojumu nozaru attīstībā,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

“Pilsētai ir jādzīvo pilnvērtīga dzīve arī ziemā. Maksas atcelšana rudens un ziemas periodā ir pozitīvs solis, tajā jaušama pašvaldības interese sekmēt ar pakalpojumu sfēru saistīto uzņēmumu attīstību, kā arī parāda pilsētas atvērtību – arī rudens un ziemas periodā Jūrmalā tiek gaidīts ikviens viesis,” akcentē Jūrmalas restorāna “36.līnija” šefpavārs un līdzīpašnieks Lauris Aleksejevs.

Lai regulētu transporta plūsmu pavasara un vasaras sezonā, tiks palielināta nodeva par iebraukšanas atļaujām vasaras sezonā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim. Vienreizējās iebraukšanas atļauja maksās Ls 1,50 (tagad – Ls 1,00), izmaiņas skars arī nodevas samaksu par viena mēneša un sešu mēnešu iebraukšanas atļaujām. Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā ar 2013. gada 30. septembri.

Maksa par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā tiek noteikta atbilstoši Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem „Par transporta līdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā”. Savukārt automašīnas Jūrmalas pilsētā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, var novietot bez maksas (izņemot privātās autostāvvietas).

Ieņēmumi, ko pašvaldība iegūst no samaksātās iebraukšanas nodevas, tiek izlietoti tranzīta satiksmes ierobežošanai, tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī citiem vides uzturēšanas pasākumiem. 2012. gadā pavasara un vasaras sezonā ar vienreizējām caurlaidēm Jūrmalā iebrauca 914 773 automašīnas, rudens un ziemas periodā 436 844 automašīnas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV