Otrdiena, 28.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

LU Botāniskajā dārzā notiks Orhideju dienas

Easyget.lv, 05.09.2013. 09:28

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 7.septembra līdz 15.septembrim notiks Orhideju dienas, kur būs apskatāmas Latvijas un Lietuvas kolekcionāru orhidejas un tilandsijas, kā arī būs iespēja piedalīties meistarklasēs, noklausīties lekcijas, iegādāties orhidejas un to audzēšanai nepieciešamās lietas, informē LU Preses centrs.

LU Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā būs skatāmas Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas (http://www.orchids-loeada.lv/) un Lietuvas Orhideju kluba (http://www.orchidejos.lt/ ) kolekcionāru skaistākās orhidejas. Orhideju cienītājus īpaši priecēs Cattleya aclandiae ziedi un smarža. Tā ir neliela divlapu katlejas suga, kura savvaļā tropu mežos aug uz kokiem kā epifīts, sastopama Brazīlijas piekrastes rajonos 100 - 400 m augstumā virs jūras līmeņa. Šīs orhidejas ziedi ir skaisti, koši izraibināti un ļoti smaržīgi, aromāts līdzīgs hiacinšu reibinošajai smaržai. Krāšņās orhidejas papildinās Tillandsia ģints augi, kas savvaļā sastopamai ASV dienvidos, Meksikā, Centrālamerikā un Dienvidamerikā līdz Argentīnai. Pēdējo gadu laikā tilandsijas iepazīst un arvien vairāk ieciena arī Latvijas istabas augu mīļotāji. Pašmāju, pārsvarā orhideju dzimtas augu, kolekcionāri ir izveidojuši daudzveidīgas, skaistas tilandsiju kolekcijas, kuru interesantākos pārstāvjus varēs aplūkot izstādē.

Izstādes ietvaros pieredzējuši audzētāji atbildēs uz jautājumiem un dalīsies pieredzē, kā arī būs iespēja iegādāties orhidejas, substrātus un citas nepieciešamas lietas, kas noder orhideju audzēšanai mājas apstākļos. Divas sestdienas pēc kārtas - 7. un 14.septembrī - plkst. 12.00 notiks arī meistarklases "Orhideju pārstādīšana". Savukārt svētdienās ikviens varēs apmeklēt lekcijas - 8.septembrī plkst.12.00 Lolitas Afanasjevas lekcija "Tilandsijas", bet 15.septembrī plkst. 12.00 - Antras Krauzes lekcija "Katleju ģints orhidejas".

Orhideju izstādes laikā LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā turpinās Dienvidamerikas dienas, kurās iespējams apskatīt krāšņos Dienvidamerikas tauriņus. Apmēram 20 dažādu sugu vairāki simti tauriņu priecēs tropu eksotikas tīkotājus.

Pirmajās skaistajās rudens dienās Botāniskā dārza lauka ekspozīcijās skatāma krāšņa dāliju kolekcijas ziedēšana - vienkopus vairāk nekā 200 dažādas dāliju šķirnes.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.septembrī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem - 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem - 1,00 Ls, pieaugušajiem - 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, bērniem bāreņiem, I un II grupas invalīdiem, politiski represētajām personām. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā - 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem - 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim - 2,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV