Otrdiena, 28.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

Uz Latviju atceļojis pirmais vienkupra kamielis Baltijā

Easyget.lv, 05.09.2013. 16:48

"Rakši" ZOO dzīvnieku saimi papildinājis vienkupra kamielis vārdā Šakils. Septiņus mēnešus vecais Šakils ir pirmais un pagaidām vienīgais Dromedāru kamielis Baltijā, informē atpūtas kmpleksa „Rakši” pārstāve Ieva Ozola.
Uz Latviju atceļojis pirmais vienkupra kamielis Baltijā

Šakils uz Latviju transportēts no Vācijas, kur pārlaidis pirmo bargo ziemu. 

„Šis ir mūsu pirmais vienkupra kamielis un jau pavisam drīz ‘’Rakšos’’ būs vairāki dromedāri, kas īpaši piemēroti kamieļu karavānas izveidei, jo pieaudzis dromedārs spēj vienlaicīgi panest divus cilvēkus”, stāsta Kristaps Blaus, „Rakšu” saimnieks.

Arābu kamielēns izskatā ievērojami atšķiras no šogad ‘’Rakšos’ dzimušajiem divkupru kamieļiem – 6 mēnešus jaunās Safīras un 4 mēnešus jaunā Titāna. Vienkupra kamieļa ektremitātes ir garākas un tā ķermenis līdz ar to ir augstāks par divkupra kamieļiem. Šakila augums jau tagad sasniedzis 1,50 m un „Rakšu” saimnieks Kristaps Blaus prognozē, ka mazajam kamielim pieaugot, viņš būs pirmais un lielākais vienkupra kamielis Baltijā, jo Šakila tēvs augumā ir trīs metrus augsts. Lai vēl vairāk izceltu mazā kamielēna brango ķermeni, vārds jaunajam kamielim dots par godu basketbolistam Šakilam Rašonam O’Nīlam, kurš ir viens no visu laiku smagākajiem NBA spēlētājiem pasaulē.

Pirmie trīs kamieļi uz ‘’Rakšiem’’ tika atvesti 2008. gadā, un tagad tie ir astoņi, no kuriem puse ir dzimusi Latvijā. ‘’Rakši’’ pagaidām ir vienīgā vieta Latvijā, kur kamieļus var redzēt brīvā dabā jebkurā gada laikā.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV