Pirmdiena, 05.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs;

Nākamnedēļ norisināsies GNP 40 gadu jubilejai veltīti pasākumi

Easyget.lv, 06.09.2013. 15:09

Šogad Latvijas lielākajam un vecākajam nacionālajam parkam aprit 40 gadu jubileja.

Ceturtdien, 12. septembrī, norisināsies Gaujas nacionālā parka (GNP) 40 gadu jubilejai veltīta konference "Cilvēks un daba - Gaujas nacionālā parka pamatvērtības". Savukārt, sestdien, 14.septembrī, no plkst. 14:00-22:00 Siguldā, Gaujas senlejā pie Gūtmaņalas norisināsies Gaujas nacionālā parka jubilejas gada pasākums "Gaujas nacionālajam parkam - 40, sajūti, iepazīsti, izbaudi!", informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Rita Jakovļeva.

Konferences laikā bijušie un esošie GNP darbinieki atskatīsies uz GNP dibināšanas laiku un pastāvēšanas vēsturi, kā arī ieskicēs nacionālā parka nākotnes attīstības virzienus. Konferences laikā norisināsies dažādu ar GNP saistītu cilvēku - prezentācijas par parka izveidošanas ideju un būtību, tā vietu pasaules kontekstā, kultūrvēsturisko mantojumu, ilgtspējīga tūrisma attīstīšanas iespējām parkā, sadarbības formām ar nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām u.c. veiksmīga dialoga ar sabiedrību nodrošināšanai.

14. septembrī 14:00-18:00 teritorijā pie Gūtmaņalas norisināsies radošas un izglītojošas darbnīcas, kā arī būs skatāmas Gaujas nacionālā parka dabas ainavu video prezentācijas. Šajā laikā sadarbībā ar Gaujas nacionālā parka uzņēmējiem un amatniekiem norisināsies tirdziņš, piedāvājot vietējos amatniecības darinājumus. Plkst. 19.00 sāksies pasākuma koncertprogramma ar grupas "Gūtmans" koncertu, smilšu mākslinieka E.Gaigalnieka četru dimensiju smilšu izrādi par pasaules tapšanu "Alā smilšu cilvēks", A.Daņiļēviča deju studijas "Dzirnas" šamaniskajām dejām un "Auļu" ritmiem, kā arī ar Kaspara Tobja skaņu improvizācijām un dabas objektu izgaismošanas performanci.

Pasākuma laikā plkst. 18.30 no Siguldas dzelzceļa stacijas kursēs bezmaksas autobusi uz Gūtmaņalu, kā arī pēc pasākuma plkst. 22.00 būs iespēja bez maksas ar autobusu doties atpakaļ uz Siguldu. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Aicinām tajā piedalīties visus Gaujas nacionālā parka mīļotājus, vietējos iedzīvotājus, tūristus, bijušos un esošos darbiniekus, sadarbības partnerus un atbalstītājus.

Pasākumus organizē Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta "Gaujas nacionālajam parkam 40 - sajūti, iepazīsti, izbaudi!" ietvaros.
Papildus informācijai

Gaujas nacionālais parks dibināts 1973.gadā, lai saglabātu izcilas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī, lai attīstītu rekreācijas un tūrisma iespējas. Šo gadu laikā nacionālais parks ir kļuvis par populārāko tūrisma galamērķi Latvijā ārpus galvaspilsētas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV