Svētdiena, 02.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Skaidris, Ilma;

Plūdu istaba, Hērona strūklaka u.c. aktivitātes Zinātnieku naktī RTU

Easyget.lv, 23.09.2013. 16:00

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) Zinātnieku naktī 27. septembrī no plkst. 18 aicina uz Ķīpsalas laboratorijām, kur maziem un lieliem piedāvās aizraujošu un izglītojošu programmu, informē RTU pārstāve Elīna Karaseva. Būs iespējams pabūt plūdu istabā, redzēt Hērona strūklaku un citas unikālas iekārtas darbībā, uzdot jautājumus RTU zinātniekiem, kā arī noskatīties video par šī gada Zinātnieku nakts tēmu – ūdens.
Plūdu istaba, Hērona strūklaka u.c. aktivitātes Zinātnieku naktī RTU

Zinātnieku naktī RTU varēs uzzināt, kā strādā ūdens attīrīšanas un piegādes sistēmas, aplūkot ūdens mikroorganismus tuvplānā, piedaloties eksperimentu demonstrācijās Ūdens aktivitāšu centrā un Hērona strūklakas darbnīcā izpētīt un eksperimentēt ar hidrauliskās mehānikas principiem, izveidojot savu sengrieķu matemātiķa un fiziķa Hērona strūklaku. Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras speciālistu pavadībā būs iespējams izstaigāt un ielūkoties ūdens pētniecības laboratorijā, redzēt unikālas iekārtas, ko izveidojuši zinātnieki un uzzināt par aktuālākajiem pētījumiem. Plūdu istabā būs unikāla iespēja iepazīties ar pētniecības platformu plūdu monitoringam, uzzināt, kāpēc mēdz applūst Rīga un kā modelē īstu plūdu karti.

Vai zinājāt, ka ūdenim ir savs ūdens cikls un kāpēc ūdens ir vērtīgāks par zeltu? RTU sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju demonstrēs filmas par ūdeni, skaidros, kādas problēmas pasaulē rodas, ja nav pieejams dzeramais ūdens un kas ir pasaules ūdens krīze. Ieklausies, kļūsti zinošs un saudzē!

Zinātkāros bērnus vecumā līdz 10 gadiem, gaidīsim Āzenes ielā 18, kur kopā ar Arhitektūras fakultātes studentiem un Lupatiņiem, kuri arī turpat mazgāsies, zīmēsim un veidosim pagājušās saulainās vasaras piedzīvojumus upes vai jūras krastā. Bet varbūt gribi pasapņot par nākamās ziemas priekiem, un ūdens lāses pārvērtībām ziemas salā?

Šogad RTU ir ieguvusi vēl vairāk draugu, kas ar prieku uzņems bērnus un viņu vecākus no visas Latvijas. Sadarbībā ar UNESCO Asociēto skolu projektu un SIA «Rīgas ūdens» dosim iespēju vairākām Latvijas skolām apmeklēt vienu no ievērojamākajiem ūdensapgādes muzejiem Eiropā – Vecās Baltezera ūdens sūknētavas telpās iekārtoto muzeju, kura eksponāti ļauj izsekot Rīgas ūdenssaimniecības attīstībai no viduslaikiem līdz pat mūsdienām.

«Latvenergo» koncerna Enerģētikas muzejā būs iespēja aplūkot ceļojošo izstādi «Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums» un muzeja krātuves, kā arī noskatīties dokumentālo filmu «Kā tapa Ķeguma spēkstacija. Kārļa Dumbrāja atmiņas». Muzeja teritorijā varēs piedalīties eksperimentos ar «Fizmix», radošajās darbnīcās iegūt informāciju par ūdens izmantošanu mājsaimniecībā un vērot īpašus gaismas objektus. Savukārt SIA «Jūrmalas ūdens» un Jūrmalas pilsētas muzejs sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociāciju parādīs bērniem Jūrmalu no ūdens apgādes un kultūrvēsturiskā skatpunkta.

Vairāk informācijas http://www.rtu.lv

Foto (c) flickr.com/Stefan Ray

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV