Otrdiena, 28.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

Latvijas ķirbju čempionātā uzstādīts pārsteidzošs rekords

Easyget.lv, 03.10.2013. 15:33

214 kilogramus smagais oranžais dārza karalis atzīts par šī gada lielāko ķirbi
Latvijas ķirbju čempionātā uzstādīts pārsteidzošs rekords

Šodien, 3. oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā pulcējās 10 lielāko Latvijas ķirbju saimnieki un viņu atbalstītāji, lai klātienē uzzinātu, kurš no finālistiem iegūs šī gada lielākā ķirbja titulu. Lielveikalu tīkla „Maxima” rīkotais Latvijas ķirbju čempionāts norisinājās jau astoto gadu pēc kārtas, un šogad, uzstādot jaunu Latvijas rekordu, par čempionu kļuvis dagdēnietes Innas Kozlovskas izaudzētais 214 kilogramus smagais oranžais dārza karalis.

Šī gada čempionam piekāpies otrās vietas ieguvējs – pašas jaunākās sacensību dalībnieces, septiņus gadus vecās Montas Marijas Kozlovskas izlolotais 184 kilogramus smagais ķirbis. Savukārt godpilnajā trešajā vietā ierindojās sacensību debitante Gundega Neimane no Kuldīgas novada ar savu 154 kilogramus smago dārza ogu.

Lielo dārza ogu čempionātam šogad pavisam bija pieteikti 30 milzu ķirbji no Skrundas, Jaunokras, Carnikavas, Ādažiem, Tērvetes, Ventspils, Kuldīgas un citām Latvijas pilsētām un novadiem. Par tradīciju kļuvusi divu ģimeņu dalība veikalu tīkla „Maxima” rīkotajā ķirbju čempionātā – Kozlovsku (Jaunokra, Dagdas nov.) un Badovsku (Skrunda) ģimenes jau gadskārtēji iekļūst čempionāta finālā, un visspraigākā sacensība notiek tieši šo divu ģimeņu starpā. Šogad Kozlovsku ģimenes oranžie lolojumi bija padevušies īpaši brangi – finālā iekļuva visi pieci čempionātam pieteiktie ķirbji.

Arī šī gada sacensībās par teju neizkustināmo dārza milžu svēršanu un mērīšanu rūpējās Latvijas ķirbju čempionāta ilggadējais patrons - spēkavīrs Raimonds Bergmanis. Viņam palīdzēja 2013.gada spēcīgākais vīrs Latvijā Didzis Zariņš. Pēc sacensībām gan abi spēkavīri izteicās, ka, ja ķirbji turpināšot pieņemties svarā, tad, iespējams, nākamgad jālūko palīgā saukt vēl kādu stiprinieku.

Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas ceremonijas noslēguma milzu ķirbis tika piešķirts kā kārums launagā Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem – huzārpērtiķiem un krēpjvilkiem. Jāpiebilst, ka īpaši krēpjvilkiem par godu ķirbis tika pildīts ar banāniem, jo tieši banāni ir šo dzīvnieku iemīļotākais kārums.

Pērn Latvijas ķirbju čempiona titulu ieguva 165 kilogramus smagais skrundēnietes Dainas Badovskas izaudzētais rekordlielais ķirbis, kuram piekāpās 117 kilogramus smagais šī gada uzvarētājas Innas Kozlovskas audzētais ķirbis. Godpilnajā trešajā vietā ierindojās Valda Magoņa izaudzētais 110 kilogramu smagā dārza oga.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV