Sestdiena, 01.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Lāsma, Zanda, Zandis;

Norisināsies konkursa “Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” fināls

Easyget.lv, 05.02.2014. 15:29

Ir noslēgušās Latvijas Kultūras akadēmijas organizētā konkursa „Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” atlases kārtas reģionos un divpadsmit labākās komandas no visas Latvijas izvirzītas dalībai finālā, kas notiks piektdien, 7. februārī Latvijas Kultūras akadēmijas teātra ēkā „Zirgu pasts”.
Norisināsies konkursa “Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” fināls

Kuras no pēdējās divās desmitgadēs radītajām kultūras vērtībām Latvijas skolu jaunieši uzskata par sev aktuālām, un nozīmīgām viņu pilsētā vai pagastā? Kuras vērtības simbolizē nacionālo identitāti un būtu pārmantojamas nākamajās paaudzēs? Kuras vērtības pēc jauniešu domām ir zināmas sabiedrībā un būtu iekļaujas kultūras kanonā? Par šiem un citiem jautājumiem jaunieši un kompetenta žūrija diskutēs konkursa „Jaunais kultūras kanons (1991-2013)” finālā, kas notiks piektdien 7. februārī Latvijas Kultūras akadēmijas teātra ēkā „Zirgu pasts”. Dalībnieki darbu sāks plkst. 10, bet komandu prezentācijas žūrijas vērtējamam tiks piedāvātas no plkst. 13. Fināla vērošanai klātienē lūdzam pieteikties līdz 6.02., rakstot uz e-pastu agnese.hermane@lka.edu.lv.

Konkurss šogad notiek divās kārtās. Pirmā, atlases kārta, notika š.g. janvārī Latvijas reģionos, uz to bija pietiekušās 65 vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēnu, kā arī mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu audzēkņu komandas no dažādiem Latvijas novadiem. Divpadsmit labākās komandas tika izvirzītas dalībai finālā. No Vidzemes - Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas komandas; no Kurzemes - Brocēnu vidusskolas un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas komandas; no Zemgales - Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas komandas; no Rīgas reģiona - Rīgas Doma kora skolas, Ogres tehnikuma un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas komandas; no Latgales - Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Rugāju novada vidusskolas komanda.

Konkursa aktivitātēm iespējams sekot līdzi facebook lapā www.facebook.com/latvijaskulturaskanons, kur konkursa starplaikā, finālā iekļuvušajām komandām, savas nosauktās jaunā kultūras kanona vērtības jāpopularizē panākot pēc iespējas lielāku like, share un comment skaitu. Aktīvākā komanda finālā saņems speciālbalvu.

Fināla žūrijas darbā piedalīsies – Saeimas deputāts, Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktores vietniece Signe Pujāte, Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta direktore Jolanta Treile, nodibinājuma Rīga 2014 programmas realizēšanas vienības vadītāja Dace Vilsone, literatūrvēsturnieks, LKA profesors Raimonds Briedis, etnomuzikologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors Valdis Muktupāvels, žurnālists Pauls Raudseps, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes locekle, Tūrisma attīstības valsts aģentūras Konsultatīvās padomes valdes locekle, Rīgas Domes deputāte Vita Jermoloviča.

Konkursu organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Socioloģijas un kultūrizglītības asociāciju, Valsts Izglītības satura centru. Šī sadarbība pastāv jau vairākus gadus. Tās ietvaros tika organizēts arī konkurss „Latvijas kultūras kanons 21. gs. jaunietim” 2012./2013. mācību gadā. Balvas konkursantiem nodrošina arī žurnāls „Ir”, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Nacionālā opera, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Valmieras Drāmas teātris, M. Čehova Rīgas Krievu teātris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, „Latvijas Koncerti”, biedrība „Culturelab”, atbalsta arī Latvijas Mākslas
akadēmija un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV