Sestdiena, 04.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Veronika, Daila;

LU Botāniskā dārza Tauriņu māja Valentīndienā uzsāks jauno sezonu

Easyget.lv, 12.02.2014. 09:27

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja Kandavas ielā 2 sākot no piektdienas, 14. februāra, apmeklētājiem būs atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 16.30.
LU Botāniskā dārza Tauriņu māja Valentīndienā uzsāks jauno sezonu

Pirms Tauriņu mājas atvēršanas publikai inkubatorā no kūniņām pakāpeniski šķiļas un izlido tauriņi. Tagad, pavasarī, būs apskatāmi tauriņi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem: zilie morfīdi, pūčtauriņi, dažādu sugu dižtauriņi. Tropu tauriņu mājā ikvienam būs iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Interesanti, ka ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas atšķiras – ir krāsainas, neparastu formu, līdzīgas nelieliem mākslas darbiem. Caur inkubatora logu var laimēties vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās procesu. Ziemas laikā Tauriņu māja ir sagatavota tā, lai eksotiskie tauriņi tajā justos tikpat labi kā dabā: ir pietiekoši daudz dažādu tauriņiem tīkamu tropu augu, piemērota barība un siltums. Tauriņu māja šosezon būs atvērta no 14. februāra līdz oktobra beigām, pavasarī darba laiks no plkst. 11.00 līdz 16.30.

Apmeklētājiem būs atvērta arī LU Botāniskā dārza Acāliju māja, kur šajā laikā ir pats acāliju ziedēšanas košums. Daudzi acāliju krūmi kolekcijā aug vairāk nekā 50 gadus un to ziedu vainags sasniedz divu metru apkārtmēru. Latvijas Universitātē ir Baltijā lielākā šo augu kolekcija. Dārzā ir apskatāmas arī palmu, tropu un kaktusu siltumnīcas.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Kandavas ielā 2. februārī - aprīlī dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 16.30, bet Tropu tauriņu māja no plkst. 11.00 līdz 16.30. Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem – 0,70 EUR, studentiem un pensionāriem – 1,40 EUR, pieaugušajiem – 2,10 EUR. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei Botāniskajā dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 3,00 EUR, pieaugušajiem 4,50 EUR, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 14,00 EUR, pensionāriem, invalīdiem – 3,00 EUR.

Botāniskā dārza mājas lapa: http://www.botanika.lu.lv/.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV