Trešdiena, 29.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Aptauja: 54,3% Latvijas iedzīvotāju par Valsts prezidentu vēlas redzēt Endziņu, 28,6% - Zatleru

LETA, 27.05.2007. 16:40 | komentāri (1)

54,3% aptaujāto Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka par nākamo Valsts prezidentu jākļūst bijušajam Satversmes tiesas priekšsēdētājam Aivaram Endziņam, savukārt koalīcijas izvirzīto Valsts prezidenta amata kandidātu Valdi Zatleru šajā amatā vēlētos redzēt 28,6% respondentu, liecina socioloģisko pētījumu firmas "Latvijas fakti" aptaujas rezultāti.
Tāpat 51,6% aptaujas dalībnieku, kuri 9.Saeimas vēlēšanās balsoja par Tautas partiju (TP) Valsts augstajā amatā vēlētos redzēt Endziņu.

Savukārt Zatleru par nākamo Valsts prezidentu vēlētos redzēt 28,6% Latvijas iedzīvotāju, taču tikai 43,5% respondentu, kas 9.Saeimas vēlēšanās balsoja par TP šajā amatā vēlas redzēt Zatleru.

53,6% respondenti, kuri vēlēšanās balsoja par Zaļo un zemnieku savienību prezidenta amatā vēlētos redzēt Endziņu, bet 28,6% - Zatleru.

Arī 71,4 % iedzīvotāju, kuri vēlēšanās balsoja par "Jauno laiku" (JL) prezidenta amatā vēlas redzēt Endziņu, bet tikai 22,4% šīs partijas atbalstītāju šajā amatā vēlas redzēt Zatleru.

Tāpat arī partijas "Saskaņas centrs" 47,6% atbalstītāju prezidenta amatā vēlas redzēt Endziņu, bet Zatleru šajā amatā atbalsta tikai 23,8%.

Latvijas pirmās partijas un "Latvijas ceļa" (LPP/LC) lielākā daļa atbalstītāju - 60%, Valsts prezidenta amatā vēlas redzēt Endziņu un tikai 20% atbalsta Zatleru.

76,9% respondenti, kuri 9.Saeimas vēlēšanās balsoja par apvienību "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK prezidenta amatā vēlas redzēt Endziņu, bet tikai 7,7% atbalsta Zatlera kandidatūru.

Tāpat arī politiskās apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" 46,7% atbalstītāji prezidenta amatā vēlas redzēt Endziņu, bet 26,7% aptaujāto atbalsta Zatleru.

Tomēr aptauja rāda, ka 12,2% iedzīvotāju nav viedokļa, kurš varētu būt nākamais Valsts prezidents, bet 4,9% respondenti norāda, ka amatā vajadzētu būt kādam citam.

Savukārt iedzīvotāji, kuri vēlēšanās balsoja par citām partijām vienbalsīgi nākamā Valsts prezidenta amatā vēlētos redzēt Endziņu.

"Latvijas fakti" aptauju veica lakā no 24.maija līdz 26.maijam aptaujājot 507 Latvijas pilsoņus.

Jau ziņots, ka Valsts prezidenta amatam oficiāli tika izvirzīti trīs pretendenti - partijas "Jaunais laiks" Saeimas deputāte Sandra Kalniete, ārsts Zatlers un jurists Endziņš. Kalniete 24.maija vakarā atteicās no kandidēšanas uz augsto amatu un aicināja savus atbalstītājus balsot par Endziņu.
Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV