Piektdiena, 28.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Skaidrīte, Justs, Skaidra;

Siguldas jauktais koris „Spārni" ciemojās Štūrē

Baiba Bože, 02.11.2010. 11:54

Šī gada oktobrī jauktais koris „Spārni" devās uz Siguldas sadraudzības pilsētu Vācijā Štūri, lai piedalītos draugu kora „Allegro" jubilejas projektā.
Siguldas jauktais koris „Spārni" ciemojās Štūrē

Šī gada sākumā kora diriģenti Līga Ādamsone un Jurģis Cābulis saņēma ziņu, ka draugu koris „Allegro" no Štūres pošas svinēt savu 25. dzimšanas dienu un ielūdz ciemos. Ieplānota brīnišķīga dāvana klausītājiem – projekts, kurā piedalītos paši jubilāri, jauktais koris „Spārni" no Siguldas, vēl viens koris no Brēmenes un metāla pūšamo instrumentu ansamblis. Projektā tika iekļauti renesanses laika mūziķa Džovanni Gabrieli skaņdarbi.

„Ceturtdien, 7. oktobrī „cēlāmies spārnos" un lidojām uz Brēmeni. Draugu koris „Allegro" un tā vadītāja Karina Gastella mūs mīļi sagaidīja, katram atbraucējam dāvājot pa saulespuķei. Dzīvojām koristu ģimenēs. Pirmā diena Vāczemē mums bija grūta, bet skaista. Nedaudz atpūtušies no ceļa, jau posāmies uz baznīcu, kur notika pirmais projektā ieplānotais koncerts. Tas izdevās patiesi brīnišķīgs. Pirmo reizi piedalījāmies 12 balsīgā dziedājumā, ko kuplināja pūšamo instrumentu ansamblis un skanīgi atbalsoja plašās, senās gotiskās baznīcas velves.

Nākamajā rītā viesojāmies Štūres mērijā, savukārt vakarā aizvadījām koncertu Brēmenes baznīcā ar interesantu nosaukumu „Ratskirche Unser Lieben Frauen" („Baznīca mūsu mīļajām sievietēm"). Un pats lieliskākais – šajā vakarā pēc savas dziedāšanas varējām klausīties „Brēmenes kora nakts" bezmaksas koncertus tuvējās baznīcās, kurās koncertēja profesionāli mūziķi. Koncerti nebija gari un sākas atšķirīgos laikos, paguvām noklausīties veselus trīs," - atceras Siguldas jauktā kora „Spārni" dalībniece Līga Kirtovska.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV