Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

LSO vadītājs koncertēs festivālā Liepājas vasara

Iveta Vēvere, 28.07.2011. 10:57

3. augustā plkst.19:00 Liepājā, Promenade Hotel Hika zālē izcilus kamermūzikas šedevrus atskaņos Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu trio – LSO vadītājs, viens no savulaik vadošajiem Latvijas klarnetistiem Uldis Lipskis, Latvijā ļoti ievērojama muzikālā personība, fagotists Dzintars Jurgelaitis un talantīgā jaunās paaudzes pianiste Ieva Kļaviņa.
LSO vadītājs koncertēs festivālā Liepājas vasara

Koncerta Skaisti un patētiski divdaļīgajā programmā ir iekļauta, kā mūziķi paši saka, vasarīga un augusta mēnesim ļoti atbilstoša mūzika. Skanēs Volfganga Amadeja Mocarta Ķegļu trio pārlikums klarnetei, fagotam un klavierēm un Johannesa Brāmsa Sonāte klarnetei un klavierēm. Brāmsa Sonāte ir vēlīnā romantisma ērai piederošs skaņdarbs, kas ir viens no pēdējiem sacerējumiem komponista garajā radošajā mūžā.

Uldis Lipskis atklāj, ka šis darbs viņam ir sevišķi nozīmīgs: „Brāmsa Sonāti pirmo reizi koncertā atskaņoju 1987.gadā koncertturnejā Dienvidčehijā kā konkursa Concertino Praha laureāts. Šo pašu skaņdarbu atskaņojot 1992.gadā Vāgnera zālē kopā ar Pēteri Plakidi pie klavierēm, ieguvu maģistra grādu."

Koncerta otrajā daļā Dzintars Jurgelaitis kopā ar Ievu Kļaviņu atskaņos Karla Marijas fon Vēbera Ungāru fantāziju. Koncerta noslēgumam mūziķi ir sagatavojuši krievu aristokrāta Mihaila Gļinkas Patētisko trio. Mūziķi stāsta, ka „pēc kompozīcijas un mākslinieciskās izteiksmes šī ir tīra itāļu opera ar mīlas stāstu un drāmu noslēgumā. Eiropas manieres, kas slēpj krievu kaislīgo dvēseli."

Uldis Lipskis ar šo koncertu vēlas pateikties festivāla klausītājiem: „Pagājušā gada agrā pavasarī, pieņemot lēmumu festivāla formātā atjaunot koncertciklu Liepājas vasara, cerēju iedzīvināt kamermūzikas tradīciju elegantajā Hika zālē viesnīcā Promenade Hotel. Mums tas ir izdevies - festivāls ir ieguvis publiku, kas ātri un nemaldīgi ir uztvērusi neatkārtojamo baudījumu, ko spēj sniegt izsmalcināta kamermūzika elegantā vidē."

Biļetes uz festivāla Liepājas vasara koncertiem meklējiet visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Iesakām biļetes iegādāties savlaicīgi – to cena, tuvojoties koncertiem, var pieaugt.

Koncerta dienā viesnīcas Promenade Hotel restorānā Piano visiem apmeklētājiem 10% atlaide rēķinam.

Festivāla Liepājas vasara oficiālā interneta mājas lapa: www.liepajasvasara.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV