Sestdiena, 30.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Lolita, Vitolds;

Koris "Juventus" uzvar starptautiskajā konkursā Lietuvā

EasyGet.lv, 28.11.2011. 08:45

Latvijas Universitātes jauktais koris "Juventus" diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Jāņa Petrovska vadībā no 24. līdz 27. novembrim piedalījās 18. starptautiskajā Stasa Šimkus koru konkursā Klaipēdā, kur ieguva Klaipēdas pilsētas speciālbalvu, balvu par augstvērtīgakā repertuāra izvēli un konkursa galveno balvu Grand Prix, informē kora vadītājs.
Koris "Juventus" uzvar starptautiskajā konkursā Lietuvā

Šogad dalību konkursā bija pieteikuši bērnu, sieviešu, vīru un jauktie kori no visām Baltijas valstīm. Konkurss veltīts izcilajam lietuviešu māksliniekam un komponistam Mikalojus Konstantīnam Čiurlionim, tāpēc jauktie kori 1. kārtā kā obligāto a capella skaņdarbu izpildīja viņa komponēto "Kyrie". "Juventus" konkursam izvēlējās Pētera Vaska, Renāra Kaupera, Ērika Ešenvalda, Klaudio Monteverdi un Gvido Lopeza Gavilana skaņdarbus.

Koris "Juventus" šajā gadā uzkrājis ievērojamu konkursu pieredzi, piedaloties vairākos starptautiskos koru konkursos un gūstot izcilus panākumus. Gada sākumā Daugavpilī notikušajā IX Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā "Sudraba zvani" iegūta festivāla Grand Prix, pirmā vieta jaukto koru kategorijā un apbalvojums nominācijā "Atraktīvākais izpildījums". Savukārt augusta mēnesī mērots ceļš uz Maķedoniju, kur Orhidas starptautiskajā koru konkursā Juventus izcīnīja pirmo vietu ar visaugstāko vērtējumu jaukto koru kategorijā.

Šobrīd "Juventus" gatavojas īpašam Ziemassvētku koncertam, kas notiks 22. decembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Savukārt 2012.gada 31. martā gaidāms Nakts koncerts sveču gaismā Sv. Pētera baznīcā.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV