Trešdiena, 12.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Klāra, Vizma;

Mūzikas klubā "Nabaklab" notiks saruna „Valoda un mūzika II"

EasyGet.lv, 05.12.2011. 09:34

Šodien plkst. 18.00 Latvijas Universitātes radio NABA mūzikas klubā "Nabaklab" (Z.A. Meierovica bulvāris 12) notiks lektorija "Uzskaņot prātu" pasākums, kurā turpināsies saruna par valodas un mūzikas mijiedarbību, informē LU Preses centrs.

Sarunā „Valoda un mūzika II" tiks izvērsta iesāktā diskusija par to, kāda ir valodas nozīme mūzikā. Līdzās jau iepriekšējā šī sarunu cikla pasākumā aizsāktajiem tematiem – Vai dziesmu teksti ir līdzvērtīgi melodijai? Cik liela un kādā kvalitātē ir latviešu valodas klātbūtne mūsdienu mūzikas vidē un kāds ir mazo valodu statuss starptautiskajā mūzikas pasaulē? – šoreiz vairāk iecerēts pārrunāt arī to, kas īsti raksturo labu dziesmu tekstu un cik ļoti mūzikas žanrs, kura vajadzībām teksts tiek radīts, ietekmē galarezultātu.

Par šiem un citiem jautājumiem sarunā piedalīsies un savā pieredzē dalīsies „Gas of Latvia" līderis Andris Indāns jeb Andžons, grupas "Soundarcade" mūziķis Lauris Ābele, Radio NABA raidījuma „Mūzu muzejs" vadītājs Ingus Bērziņš, kurš sadarbojies ar daudziem mūziķiem dziesmu tekstu rakstīšanā, mūzikas sociālantropologs Jans Jansons, grupas „Voiceks Voiska" līderis Jourelis jeb Juris Mežeckis un hiphopa kultūras pārstāvis Skutelis.

„Valoda un mūzika II" būs jau sestā saruna Latvijas Universitātes radio NABA mūzikas kluba "Nabaklab" uzsāktajā lekciju ciklā "Uzskaņot prātu", kas aplūko ar mūzikas un mākslas vidi saistītus jautājumus, piedāvājot visdažādāko nozaru praktiķu un teorētiķu skatījumu uz kultūras aktualitātēm, vēsturi un pārmaiņām. Ikvienam interesentam būs iespēja uzdot jautājumus vai izteikt savu viedokli par pārrunātajām tēmām. „Valoda un mūzika" iecerēts kā sarunu cikls, kas turpināsies arī janvārī.

Ieeja pasākumā - bez maksas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV