Piektdiena, 07.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Madars, Alfrēds, Fredis;

Paziņoti JVLMA un Swedbank Gada balvas ieguvēji

EasyGet.lv, 04.01.2012. 14:59

Trešdien, 11. janvārī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ un Swedbank Gada balvas pasniegšanas ceremonijā par izciliem sasniegumiem 2011. gadā tiks apbalvoti – JVLMA profesors Jānis Maļeckis, kā arī studentes Dace Zālīte /čells/ un Agnese Nikolovska /flauta/, informē JVLMA Rektorāta palīdze Jurita Krūma. Gada balvas pasniegšanas ceremonija noritēs JVLMA 92. dzimšanas dienas svinību ietvaros.
Paziņoti JVLMA un Swedbank Gada balvas ieguvēji

Kopsolī ar AS Swedbank jau astoto gadu JVLMA dzimšanas dienas svinību ietvaros 11. janvārī tiks pasniegta JVLMA un Swedbank Gada balva par izciliem sasniegumiem mūzikā 2011. gadā.

Jānis Maļeckis, JVLMA Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors, saņems balvu nominācijā Gada mācībspēks par 2011. gadā veiktu izcilu pedagoģisko darbu, meistarklašu vadību, aktīvo dalību mūzikas festivālos, kā arī profesora ieguldījumu audzēkņu augsto sasniegumu veicināšanā starptautiskos konkursos.

Dace Zālīte, JVLMA Stīgu instrumentu katedras profesionālā bakalaura studiju programmas 4. kursa studente, saņems balvu nominācijā Gada jaunais mūziķis par augsto sniegumu D.Šostakoviča Koncerts čellam E dur op. 107 atskaņojumā kopā ar JVLMA simfonisko orķestri, aktīvu koncertdarbību un dalību orķestru darbībā.

Agnese Nikolovska, JVLMA Pūšaminstrumentu katedras profesionālā maģistra studiju programmas 2. kursa studente, saņems balvu nominācijā Gada jaunais mūziķis par iegūto laureātes titulu XIV Starptautiskajā Frīdriha Kūlava flautistu konkursā Vācijā, aktīvu koncertdarbību un ieguldījumu orķestru un kameransambļu darbībā.

Apbalvojumus laureātiem svētku ceremonijā pasniegs JVLMA rektors profesors Artis Sīmanis un AS Swedbank valdes locekle Irīna Pīgozne, savukārt apsveikuma runu laureātiem veltīs Latvijas Republikas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende.

Dzimšanas dienas svētku koncerta ietvaros Gada balvas laureāti sniegs koncertpriekšnesumus, atskaņojot S. Taņējeva II daļu no Klavieru kvarteta E dur op. 20, K. F. E. Baha Koncertu flautai, stīgām un basso continuo d moll, Wq 22 / 426, kā arī P. Čaikovska Variācijas par rokoko tēmu čellam ar orķestri A dur, op. 33 (V. Fitcenhāgena red.).

Kopš 2004.gada JVLMA un Swedbank Gada balvu jaunajam mūziķim saņēmuši - Darja Smirnova /vijole/, Oskars Petrauskis /saksofons/, Elīna Bērtiņa /klavieres/, Guntis Kuzma /klarnete/, Gunārs Upatnieks /kontrabass/, Rihards Zaļupe /sitaminstrumenti/, Agnese Egliņa /klavieres/, Mārtiņš Circenis /klarnete/, Andrejs Osokins /klavieres/, Raimonds Bramanis /baritons/, Elīna Endzele /sitaminstrumenti/, Jurģis Klotiņš /kontrabass/, Laura Grecka /mecosoprāns/ un Rihards Plešanovs /klavieres/.

Par Gada mācībspēkiem šo gadu gaitā atzīti – JVLMA rektors un Pūšaminstrumentu katedras profesors Artis Sīmanis, Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors Jānis Maļeckis, Koncertmeistaru katedras lektore Natālija Zandmane, Klavieru katedras profesors Sergejs Osokins, Kora diriģēšanas katedras pasniedzējs un emeritētais profesors Jānis Lindenbergs un Muzikoloģijas katedras profesore Ilma Grauzdiņa.

Biļetes uz JVLMA un Swedbank Gada balvas pasniegšanas ceremonijas koncertu iespējams iegādāties stundu pirms koncerta tā norises vietā. Biļetes cena – Ls 3.

Foto: Agnese Nikolovska. Foto (c) Santa Savisko Jēkabsone

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV